نقشه ای برای فریب دادن سلول های سرطانی!

نقشه ای برای فریب دادن سلول های سرطانی!

گردو دانلود: پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافته اند که شاید بتوان سلول های سرطانی را فریب داد تا داروهای ضد سرطان را مصرف کنند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از مجله "Nature Nanotechnology"، بررسی جدید پژوهشگران "بیمارستان عمومی ماساچوست" (MGH)، راهبرد امیدوارکننده ای را برای ترغیب کردن تومور به مصرف داروهای ضد سرطان و اثربخشی شیمی درمانی ارائه می دهد.
رساندن مقدار کافی از داروهای ضد سرطان به درون تومور، اغلب دشوار است. یکی از راهبردهای غلبه بر این چالش، متصل کردن داروها به "آلبومین" (Albumin) است که فراوان ترین پروتئین خون محسوب می شود. این راهبرد، بر اشتهای زیاد تومورها برای مواد مغذی پروتئین متکی است که امکان پیشروی سرطان بدخیم را فراهم می آورد. تومورها هنگام مصرف آلبومین، داروهای متصل شده به آنرا نیز ناخواسته دریافت می کنند.
یکی از داروهای مشهور متصل به آلبومین که به تایید "سازمان غذا و داروی آمریکا" (FDA) رسیده است، "nab-PTX" نام دارد. این دارو برای درمان سرطان ریه و پانکراس، با موفقیت به کار رفته است. "مایلز میلر" (Miles Miller)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: با این وجود، همه بیماران به nab-PTX واکنش مثبتی نشان نمی دهند.
میلر و همکارانش برای ارائه بینش های جدید، رساندن nab-PTX به تومورها را در موش های مبتلا به سرطان ارزیابی کردند. آنها دریافتند که سلول های سرطانی می توانند مقدار قابل توجهی از nab-PTX را جذب کنند و مصرف این داروها، با مسیرهای سیگنال دهی کنترل می شود که در مصرف مواد مغذی مانند آلبومین توسط سلول ها نقش دارند.
"ران لی" (Ran Li)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: این کشف نشان میدهد که اگر بتوانیم مسیرهای سیگنال دهی را دستکاری نماییم، شاید سلول های سرطانی فریب بخورند و مصرف nab-PTX در آنها افزایش یابد.

منبع:

1400/02/17
12:29:03
5.0 / 5
677
تگهای خبر: آلبوم , پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان گردو دانلود