سیستم های هوشمند الكترونیك برای سالن های كنفرانس بومی شد

سیستم های هوشمند الكترونیك برای سالن های كنفرانس بومی شد

یک شرکت دانش بنیان با بومی سازی سیستم هوشمند الکترونیکی ویژه سالن های کنفرانس، کشور را از واردات این دستگاه بی نیاز کرد.به گزارش گردو دانلود به نقل از معاونت علمی و فناوری، علیرضا شیخ جعفری مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این شرکت در زمینه طراحی و ساخت سیستم های الکترونیکی هوشمند فعالیت دارد. فعالیت ما به دو قسمت تقسیم شده است. در یک بخش در حال طراحی و ساخت محصولات عادی هستیم و در بخش دیگر به دنبال تولید و ساخت محصولات و سیستم های الکترونیکی هوشمندی هستیم که به علت تحریم، واردات آنها با مشکل روبرو شده است.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه سیستم های الکترونیکی هوشمند در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند، افزود: یکی از این موارد استفاده در منازل مسکونی و ساختمان ها است؛ این سیستم های هوشمند مرکزی می توانند کاربر را قادر سازند تا کنترل مواردی مانند نور، انرژی و دیگر موضوعات مشابه را در ساختمان به وسیله تلفن همراه در اختیار داشته باشد.
این فعال دانش بنیان ضمن عرضه توضیحات در مورد این سیستم ها، اظهار داشت: یکی دیگر از استفاده های متداول از سیستم های هوشمند الکترونیک در سالن های کنفرانس است. چون قطعات اصلی این سیستم در آمریکا تولید می شود، واردات آن با مشکل مواجه گردید. بنابراین سعی کردیم تا این محصولات را بومی سازی نماییم.
شیخ جعفری ضمن اشاره به نحوه کارکرد این سیستم در سالن های کنفرانس، اضافه کرد: در سالن های کنفرانس، به یک سیستم هوشمند مرکزی نیازمند هستیم تا مسائلی مانند نور، صدا و فیلمبرداری را به صورت متمرکز مدیریت نماییم. برای مثال وقتی شخصی در یک سالن کنفرانس پشت تریبون قرار می گیرد و آغاز به صحبت می کند، دوربین به صورت خودکار به سمت شخصی که صحبت می کند، می چرخد و این مورد به وسیله سیستم هوشمند الکترونیک انجام می شود. در واقع هر سالن کنفرانس حرفه ای به یک سیستم هوشمند الکترونیک نیازمند است.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اظهار داشت: محصول خارجی تا سقف ۵۰ میلیون تومان قیمت دارد، در حالیکه محصول ایران ساخت با نرخ ۱۵ میلیون تومان عرضه می شود. این محصول از کیفیت بسیار خوبی برخوردار می باشد و برای آن خدمات بعد از فروش و ضمانت معتبر هم عرضه می شود. هم اکنون در خیلی از سالن های کنفرانس در سرتاسر کشور از این سامانه ایرانی استفاده می نمایند و دیگر نیازی به واردات نمونه مشابه خارجی نیست.
وی همینطور بیان نمود: هم اکنون این سامانه در سالن های کنفرانس دولتی و خصوصی بسیاری نصب شده است. هم اکنون هم در تلاش هستیم تا محصولات مختلفی را در حوزه اینترنت اشیا و هوش مصنوعی بومی سازی نماییم.


منبع:

1400/02/15
10:39:28
5.0 / 5
567
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵