ستاد توسعه زیست فناوری اعلام كرد؛

تعریف ۶۴ پروژه ملی تكمیل كننده زنجیره ارزش مواد صنعتی دارویی

تعریف ۶۴ پروژه ملی تكمیل كننده زنجیره ارزش مواد صنعتی دارویی

به گزارش گردو دانلود ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی اعلام نمود برای تکمیل زنجیره ارزش مواد صنعتی دارویی ۶۴ پروژه ملی تعریف شده تا تولید دارو در کشور روندی رو به رشد داشته باشد.به گزارش گردو دانلود به نقل از معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری برنامه هایی ملی و جامع برای ارتقای حوزه سلامت در کشور تعیین کرده است که شامل تولید داروها، حد واسط ها و مواد اولیه دارویی، تولید واکسن های انسانی، تولید محصولات آرایشی و بهداشتی، تولید فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل، تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی و تکمیل زنجیره ارزش مواد صنعتی دارویی می شود. اجرای کامل آنها ۷۷۴.۶ میلیارد دلار به درآمد ناخالص ملی می افزاید.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه تکمیل زنجیره ارزش مواد صنعتی دارویی هم ۶۴ برنامه ملی تعریف کرده است تا با کمک این برنامه ها و با استفاده از ظرفیت دانشی و تخصصی دانش بنیان ها بتواند مواد صنعتی مورد نیاز تولید داروها را تأمین کند. این کار به ارتقای نظام بهداشت و درمان کشور کمک می نماید. در صورت تأمین منابع، تا ۵ سال آینده یک هزار و ۱۰۰ میلیون دلار ارزش افزوده به اقتصاد کشور تزریق خواهد شد.
ایجاد مراکز فرمولاسیون
راه اندازی ۴ مرکز فرمولاسیون برای تولید مواد صنعتی دارویی یکی از این پروژه های ملی است که با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری و با کمک شرکتهای دانش بنیان توانمند به نتیجه خواهد رسید.
پیش بینی شده است که با اجرای کامل این ۴ پروژه ۵ ساله، یکصد میلیون دلار ارزش افزوده به بدنه اقتصادی کشور تزریق و برای ۸۰ نفر هم اشتغال پایدار ایجاد شود.
تولید ۶۰ دارو و مولکول با کاربرد چندگانه از مواد پایه پتروشیمی
یکی دیگر از برنامه های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این عرصه کمک به اجرایی شدن ۶۰ پروژه ملی در زمینه تولید ۶۰ دارو و مولکول با کاربرد چندگانه از مواد پایه پتروشیمی است. طرحی که بعد از ۵ سال منجر به اشتغالزایی برای یک هزار و ۵۰۰ نفر و جذب یک هزار میلیارد دلار ارزش افزوده خواهد شد.

1400/02/04
22:37:10
5.0 / 5
451
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان گردو دانلود