در یك شركت دانش بنیان؛

پلت فرم شهر هوشمند طراحی شد

پلت فرم شهر هوشمند طراحی شد

گردو دانلود: یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری خراسان شمالی موفق به راه اندازی پلت فرم شهر هوشمند شد.


به گزارش گردو دانلود به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، محمد اکبرپور سکه، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان طراحی کننده پلت فرم شهر هوشمند اظهار داشت: سیستم نوآوری اجتماعی حرفه ای این پلت فرم در لایه چهارم از شهر هوشمند، زیرساخت پلت فرم شهر هوشمند را به وجود آورده است که اپلیکیشن ها و زیر سیستم های دیگر می توانند در این لایه سوار شوند. اکبرپور در مورد معماری لایه های شهر هوشمند اظهار داشت: شهر هوشمند از پنج لایه «سخت افزار»، «آنتن ها و اینترنت»، «سنسورها و IOT»، «لایه نرم افزاری» و در نهایت «لایه اپلیکیشن ها» تشکیل شده است.
وی افزود: هم اکنون این پلت فرم در شهر بهشهر استان مازندران و شیروان و بجنورد از شهرهای خراسان شمالی به راه افتاده است و به زودی در شهر بندرعباس نیز فعال خواهد شد.
اکبرپور بزرگترین حُسن این پلت فرم را فراهم کردن زیرساخت برای استارت آپ ها عنوان نمود و اظهار داشت: استارت آپ ها می توانند ابزارهای خودرا به آسانی و با اضافه کردن یک ماژول خدماتی به پلت فرم اضافه کرده و در بستر این پلت فرم خدمات عرضه کنند. ایشان سپس در مورد مزیت این فروشگاه نیز اضافه کرد: محلی بودن فروشگاه ها برمبنای هر شهر، قابلیت ایجاد فروشگاه اینترنتی برای مشاغل خانگی، داشتن پروسه خرید اینترنتی بسیار ساده از هر فروشگاه با کمترین مصرف اینترنت، تخصیص یک سایت و یک اپلیکیشن به فروشگاه های ثبت شده، امکان داشتن فروشگاه اینترنتی مشارکتی و غیر مشارکتی از مزایای این فروشگاه اینترنتی است. مدیرعامل شرکت اظهار داشت: این سیستم یک زیرساخت قدرتمند است که بعنوان یک پلت فرم انعطاف پذیر با معماری چند لایه و مناسب برای شهر هوشمند، طراحی و پیاده سازی شده است. اپلیکیشن های مختلف کاربردی در حوزه های کسب و کارهای خدماتی و فروشگاهی، سازمان ها، ادارات، آموزشگاه ها، دانشگاه ها و مدارس می توانند در این زیرساخت جامع بصورت یکپارچه قرار گیرند. وی افزود: در حوزه آموزش مجازی برخی از دانشگاه ها و مدارس از این زیرساخت استفاده می نمایند. مدیرعامل شرکت اظهار داشت: در نظر داریم تا در تمامی شهرهای کشور این بستر را فراهم نموده و تمامی بازارهای محلی سطح کشور را به این پلت فرم متصل نماییم.


منبع:

1400/01/25
21:50:21
5.0 / 5
708
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳