شركت راكت لب، یك سپر حرارتی جدید را برای موشك خود آزمایش می كند

شركت راكت لب، یك سپر حرارتی جدید را برای موشك خود آزمایش می كند

شرکت ˮراکت لبˮ می خواهد در ماموریت موشک قابل استفاده مجدد خود، یک سپر حرارتی جدید را آزمایش کند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت "راکت لب" (Rocket Lab) که در حوزه هوافضا فعالیت دارد، اولین مرحله سیستم بازیابی چتر نجات را در ماه نوامبر با موفقیت آزمایش کرد. این ماموریت، یکی از سه آزمایش برنامه ریزی شده ای است که راکت لب می خواهد آنها را با هدف استفاده مجدد از موشک "الکترون" (Electron) خود انجام دهد. این شرکت در ماه آتی، دومین مرحله از آزمایش ها را انجام خواهد داد.
یک موشک الکترون طی ماموریت "Running Out of Toes"، دو ماهواره را به مدار زمین خواهد رساند. تقویت کننده بعد از جدا شدن از همتای خود، به سمت سطح زمین حرکت خواهدنمود.
راکت لب امیدوار است که اعتبار یافته های پیشین خودرا با این ماموریت تایید کند و به آزمایش سپر حرارتی جدیدی بپردازد که برای محافظت از موشک الکترون در مقابل دما طراحی نموده است.
سپس موشک برای کاهش سرعت خود، یک چتر نجات به کار خواهد برد تا بتواند به سطح اقیانوس نزدیک شود.
"پیتر بک" (Peter Beck)، مدیرعامل راکت لب در اطلاعیه ای اظهار داشت: ماموریت "Return to Sender " ثابت کرد که ما می توانیم موشک الکترون را با موفقیت از فضا بازگردانیم. این ماموریت جدید، با هدف اعتبارسنجی داده ها برای بار دوم و معرفی سیستم های پیشرفته ای صورت می گیرد که امکان راه اندازی، گرفتن و تکرار را فراهم می کنند.
برنامه بازیابی نهایی راکت لب برای موشک الکترون، به کار گرفتن بالگردهایی است که موشک ها را در هوا می گیرند.1400/01/21
11:34:19
5.0 / 5
468
تگهای خبر: شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵