نقش مهم میكروبیوم روده در اختلال اوتیسم

نقش مهم میكروبیوم روده در اختلال اوتیسم

گردو دانلود: پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، نشانه های امیدوارکننده ای در خصوص ارتباط میان میکروبیوم روده و اختلال اوتیسم یافته اند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از مجله mSystems، بررسی جدید پژوهشگران آمریکایی نشان داده است که اختلال اوتیسم با تغییرات میکروبیوم روده ارتباط دارد.
"کاترین لوزوپون"(Catherine Lozupone)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: ما توانستیم ببینیم که تغییرات میکروبیوم در یک فرد، با تغییرات رفتاری او ارتباط دارد. اگر بخواهیم ارتباط میان میکروبیوم روده و اوتیسم را درک نماییم، باید همکاری بیشتری میان مناطق و مراکز مختلف برقرار نماییم تا به اطلاعات کامل و قابل تعمیم دست یابیم.
پژوهشگران در این پروژه جدید، ترکیبات میکروبیوم روده افراد مبتلا به اختلال اوتیسم ساکن آریزونا و کلرادو را مورد بررسی قرار دادند. آنها دریافتند که ترکیبات میکروبیوم روده افراد ساکن آریزونا و کلرادو با یکدیگر متفاوت می باشد و نشانه های گوارشی نیز در افراد ساکن آریزونا بطور قابل توجهی بالاتر است. ترکیبات میکروبیوم روده نیز بطور قابل توجهی با اوتیسم مرتبط بود.
پژوهشگران همین طور رابطه میان میکروبیوم روده را با شدت رفتارهای اوتیسم، رژیم غذایی و نشانه های گوارشی افراد ساکن کلرادو ارزیابی کردند.
لوزوپون افزود: ما هر سه ماه به شرکت کنندگان مراجعه کردیم و از آنها خواستیم پرسشنامه هایی را پر کنند که با گفتار نامناسب و حرکات تکراری مرتبط هستند. یک پرسشنامه مربوط به غذا نیز از شرکت کنندگان در مورد غذایی که هفته پیش خورده اند، سوال کرد. ما از شرکت کنندگان در مورد نشانه های گوارشی آنها نیز پرسیدیم و نمونه های مدفوع را جهت بررسی میکروبیوم به دست آوردیم. ما همه این داده ها را جمع آوری کردیم تا ببینیم که هر کدام چگونه به یکدیگر مربوط هستند.
پژوهشگران دریافتند که سطح بی حالی و عقب نشینی اجتماعی افراد در زمان های متفاوت، با میزان تغییر ترکیب میکروبیوم روده آنها ارتباط دارد و بدتر شدن گفتار نامناسب بین نقاط زمانی، با کاهش تنوع میکروبیوم روده ارتباط دارد.
لوزوپون اظهار داشت: ما به بررسی های بیشتری نیاز داریم اما پژوهش ما نشان میدهد که میکروبیوم روده در تحریک نشانه های بیماری کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم نقش دارد.
وی ادامه داد: نتایج به دست آمده، از این واقعیت که میکروبیوم روده می تواند یک هدف درمانی باارزش برای درمان کودکان مبتلا به طیف اوتیسم باشد، پشتیبانی می کند. من می دانم که تعدادی از آزمایشگاه ها در حال بررسی مواردی مانند پیوند میکروبیوم مدفوع در این کودکان هستند و نتایج امیدوارکننده ای به دست آورده اند.
منبع:

1400/01/20
13:39:28
5.0 / 5
502
تگهای خبر: پروژه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴