محققان برای افرادی كه به واكسن كرونا حساسیت دارند چاره ای یافتند

محققان برای افرادی كه به واكسن كرونا حساسیت دارند چاره ای یافتند

محققان مرکز بهداشت ˮRochester Regionalˮ با تزریق تدریجی دوزهای واکسن کووید-۱۹ موفق شدند دومین دوز از واکسن ˮمُدرناˮ را به افرادی که به دوز اول واکنش آلرژیک نشان داده بودند تزریق کنند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از سایمکس، گزارش موارد آزمایش شده در مجله ی Annals of Internal Medicine انتشار یافته است و نشان می دهد: نخستین بیمار یک زن ۶۴ ساله بود که سابقه ی حساسیت به صدف داشت. او بعد از دریافت دوز اول واکسن در عرض ۱۰ دقیقه گرفتار خارش پوست، کهیر و تپش قلب شد. وی توسط کادر پزشکی حاضر در محل واکسیناسیون با موفقیت درمان شد.
بیمار دوم زنی ۳۹ ساله بود که سابقه ی التهاب مخاط بینی آلرژیک داشت و بعد از دریافت دوز اول روی قفسه ی سینه و گردنش کهیر ظاهر شد. کادر پزشکی محل واکسیناسیون او را تحت درمان قرار دادند اما در ادامه تورم خفیف صورت او سبب شد او را با آمبولانس به بخش اورژانس منتقل کنند. پس از معالجه ای کوتاه علایم وی بهبود یافت و هنگامی که شرایطش پایدار شد مرخص شد.
هر دوی بیمارها قبل از دریافت دوز دوم جهت بررسی بیشتر به محققانی که روی آلرژی کار می کنند ارجاع داده شدند. از آن جایی که هر دوی این دو نفر عضوی از کادر بهداشت و درمان بودند و با بیماران مبتلا به کووید-۱۹ زیادی روبه رو هستند می خواستند تا با مسئولانی مشورت کنند تا درباره ی دریافت دوز دوم تصمیم بگیرند. محققان این واکسن را بدون هیچ پیش درمانی در پنج دوز کوچک در فواصل ۱۵ دقیقه به آنها تزریق کردند و در طول آن حال بیماران را از نظر واکنش آلرژیک ارزیابی کردند.
هردوی بیمارها به این نوع تزریق پاسخ خوبی دادند و در طول ۲۴ ساعت پس از تزریق هیچ عارضه ی نامناسبی نشان ندادند. علاوه بر آن هردوی بیمارها ۳ تا ۴ هفته پس از دریافت واکسن آنتی بادی IgG تولید کردند که ضد پروتئین سنبله کووید-۱۹ کار می کند که نشان دهنده ی آن است که این نوع واکسیناسیون به رغم تدریجی بودن کارآمد است.
منبع:

1400/01/18
12:11:45
5.0 / 5
630
تگهای خبر: تولید , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳