تجزیه و تحلیل مغز با دستگاهی نوین بعلاوه فیلم

تجزیه و تحلیل مغز با دستگاهی نوین بعلاوه فیلم

به گزارش گردو دانلود گروهی از مهندسان به تازگی موفق به طراحی و توسعه دستگاه پوشیدنی الکتروانسفالوگرافی معروف به ˮCrownˮ شده اند که از آن میتوان برای تجزیه و تحلیل فعالیت لوب پیشانی کاربران بهره برده و سپس به آنها در حفظ تمرکز و افزایش بهره وری با کمک موسیقی کمک کرد.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، این دستگاه توسط محققان شرکت"Neurosity" توسعه یافته و می تواند با کمک هشت سنسور الکتروانسفالوگرافی امواج مغزی مغز را اندازه گیری و تجزیه و تحلیل کند.
الکتروانسفالوگرافی یکی از پرکاربردترین تکنیک های غیرتهاجمی برای اندازه گیری فعالیت عصبی است. این فناوری اساساً فعالیت الکتریکی مغز را از راه الکترودهایی که روی پوست سر قرار می گیرند، ثبت می کند.
ثبت نوار مغزی، الکتروانسفالوگرافی یا الکترومغزنگاری ثبت فعالیت الکتریکی مغز است، این تکنیک شامل دریافت سیگنال توسط الکترودهای سطحی، بهبود سیگنال (معمولاً تقویت و حذف نویز)، چاپ سیگنال و آنالیز آن می شود.
بسته به سیگنال های مغزی کاربر این دستگاه موسیقی را که به صورت خاص برای افزایش تمرکز او انتخاب شده پخش خواهد نمود.
از آنجائیکه توانایی تمرکز توسط لوب پیشانی مغز تنظیم می شود، دستگاه 'Crown' بر این ناحیه از مغز تمرکز دارد. دستگاه مذکور به یک برنامه همراه به نام Neurosity Shift متصل است که این برنامه هم به حساب اسپاتیفای کاربر مرتبط می باشد.
ازاین رو Crown در واقع یک پخش کننده موسیقی مغزخوان است و کارش بدینگونه است که دستگاه امواج مغزی کاربر را تجزیه و تحلیل می کند و سپس مناسب ترین موسیقی را پخش می کند تا بتواند حالت تمرکز کاربر را حفظ کند.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1400/01/13
15:36:14
5.0 / 5
858
تگهای خبر: دانلود , سنسور , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود