اعلام تاریخ پرواز بالگرد مریخی نبوغ

اعلام تاریخ پرواز بالگرد مریخی نبوغ

گردو دانلود: ناسا می خواهد بالگرد مریخی ˮنبوغˮ را در تاریخ هشت آوریل یا بعد از آن، بر فراز سیاره سرخ به پرواز درآورد.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، ناسا اهتمام دارد بالگرد مریخی "نبوغ" (Ingenuity) را برای اولین بار در اوایل ماه آتی به پرواز درآورد. این آژانس فضایی اعلام نموده است که در نظر دارد پرواز آزمایشی اولین نمونه از این بالگرد را در تاریخ هشت آوریل یا بعد از آن انجام دهد و اعلام نموده که پرواز آن تا قبل از این تاریخ صورت نخواهد گرفت. بالگرد نبوغ، در ۱۸ فوریه ۲۰۲۱ به همراه مریخ نورد "استقامت" (Perseverance) وارد سیاره سرخ شد.
مریخ نورد "استقامت"، بالگرد "نبوغ" را در ناحیه ای واقع در دهانه "جیزرو" (Jezero) مریخ مستقر خواهدنمود که به خاطر مسطح بودن آن انتخاب شده است. تکمیل این فرایند، حدود ۶ روز زمان خواهد برد.
"استقامت" بعد از جدایی از "نبوغ"، با دقت از آن دور خواهد شد تا امکان شارژ مجدد را برای سلول های خورشیدی فراهم آورد. ناسا بعد از استقرار بالگرد "نبوغ" تلاش خواهدنمود تا همه پروسه پرواز آزمایشی را طی ۳۱ روز انجام دهد.
به پرواز درآوردن یک وسیله نقلیه بر فراز مریخ، چالش منحصر به فردی خواهد بود اما شاید بزرگترین چالش پیش روی "نبوغ"، هوای سرد مریخ باشد.
"میمی اونگ" (MiMi Aung)، مدیر پروژه بالگرد "نبوغ" اظهار داشت: آب و هوای مریخ ناملایم است. برنامه ما این است که بر روی هر چه مریخ در مقابل ما قرار می دهد، کار کنیم؛ بطوریکه بتوانیم هر چالشی را که طی ۶ سال قبل با آن رو به رو بوده ایم، مدیریت نماییم.
منبع:

1400/01/05
00:43:05
5.0 / 5
503
تگهای خبر: پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳