ماوس و كیبورد را فراموش كنید فیس بوك در حال كار روی یك مچ بند جادویی!

ماوس و كیبورد را فراموش كنید فیس بوك در حال كار روی یك مچ بند جادویی!

به گزارش گردو دانلود فیس بوک در حال کار بر روی سنسوری است که مانند مچ بند روی دست بسته می شود و با کمک عینک های حقیقت افزوده، به فرد این امکان را می دهد تا تنها با ضربه ی کوچک انگشتان بر روی هر سطحی تایپ نماید.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این غول عرصه ی شبکه های اجتماعی می گوید: این دستگاه که در حال ساخت آن است می تواند عینک حقیقت افزوده را کنترل کند و انتظار می رود امسال ارائه شود.
این شرکت در یک پست اظهار داشت: کسانی که از این مچ بند استفاده می نمایند می توانند با حرکت انگشتان شان با دنیای مجازی ارتباط برقرار کنند. این دستگاه همینطور قادر به تشخیص سیگنال های عصبی خواهد بود تا حرکات پیچیده ی دست را تفسیر کند و کنترل کاملی از خود نشان دهد. این مچ بند که هم اکنون نام تجاری ندارد پیشرفت بزرگی برای فیس بوک است و انتظار می رود بازاری رقابتی برای دستگاههای حقیقت مجازی ایجاد نماید. گفته می شود تمامی غول های عرصه ی فناوری مانند اپل، آمازون و گوگل در حال کار بر روی سیستم حقیقت مجازی شان هستند.
متخصصان معتقدند "عینک های هوشمند" در نهایت جایگزین تلفن های همراه خواهند شد و این سنسور مچی هم قدمی به همین سمت است.
فیس بوک پیش از این گفته بود که عینک های هوشمند نیازمند دستگاههای دیگری مثل تلفن های همراه هستند تا در آینده بتوان از آنها بهره برد که علت آن محدودیت هایی مثل عمر باتری، پردازش داده ها و گرمای ساخته شده از پردازش داده هاست. این مچ بند می تواند بعنوان یک پلت فرم برای انجام محاسبات و پشتیبانی از این موارد استفاده گردد تا عینک ها فقط بعنوان یک صفحه ی نمایش عمل کنند.
رابط کاربری آن بگونه ای طراحی شده که کاربران هنگام استفاده از عینک حقیقت مجازی مجبور نباشند بین تعامل با دستگاه و دنیای واقعی یکی را انتخاب کنند. فیس بوک می گوید: ما در حال ایجاد راه های طبیعی و بصری برای ارتباط با عینک های حقیقت مجازی هستیم چونکه باور داریم این کار نحوه ی ارتباط ما با افراد دور و نزدیک را تغییر می دهد.
اندرو بوسورث(Andrew Bosworth) که رهبر گروه عینک های حقیقت مجازی در فیس بوک است می گوید: تصور کنید بتوانید به هرجا که می خواهید تله پورت(انتقال از طریق دور) کنید و با افرادی که بیشترین اهمیت را در زندگی شما دارند تجربه های مشترک داشته باشید. فرقی نمی کند آنها کجای دنیا هستند. این کاری است که با عینک های حقیقت مجازی میتوان انجام داد. ترکیبی از دنیای مجازی و واقعی که زندگی روزمره را بهبود می بخشد.


به نقل از این شرکت به جای این که توجه مان به تلفن همراه در دست باشد، این عینک ها دنیا را آنگونه که ما می بینیم می بینند.
در ماه سپتامبر فیس بوک اعلام نمود که حدود پنج تا ۱۰ سال تا عرضه ی عینک های حقیقت مجازی که می توانند اجسام مجازی را به افراد نشان دهند فاصله دارد. آینده ی ارتباط انسان و کامپیوتر بگونه ای خواهد بود که فرد می تواند در دنیای واقعی که دنیای مجازی با آن ترکیب شده حضور داشته باشد.
فیس بوک توضیح می دهد: این ارتباط نیازمند ابداعات زیادی خواهد بود تا تبدیل به اصلی ترین راه ارتباط ما با دنیای دیجیتال شود. ابداعات بزرگ نیازمند وجود یک هوش مصنوعی است که بتواند دستورات و عملکرد را پیشبینی و تفسیر کند. اما ساخت چنین سیستمی سال ها طول خواهد کشید ازاین رو ما به دنبال نسخه ای هستیم که سریع تر در دسترس باشد.
این سیستم مچ بندی خواهد بود که با یک هوش مصنوعی کار می کند و به شما و محیط اطرافتان سازگار می شود. این کار توسط نوارعصب و عضله(EMG) امکان پذیر خواهد شد که با استفاده از حسگرها سیگنال های عصب حرکتی الکتریکی را که از راه مچ دست به دست منتقل می شوند را به دستورهای دیجیتالی تبدیل می کند و از آن میتوان برای کنترل دستگاه استفاده نمود. این سیگنال ها به شما این امکان را می دهند تا دستورات یک بیتی را به دستگاه منتقل کنید. این میزان از کنترل با بسیاری ازموقعیت ها سازگار است و می تواند کاملا شخصی باشد. سیگنال های مچ دست به حدی واضح هستند که نوار عصب و عضله می تواند حرکت یک میلی متری انگشت را تشخیص دهد و حتی در نهایت امکان دارد بتواند تنها تصمیم به حرکت دست را هم تشخیص دهد.


توماس ریاردون(Thomas Reardon) از این گروه می گوید: ما می خواهیم کاری نماییم که افراد بتوانند دستگاه ها را مستقیما به وسیله ی سیستم عصبی محیطی کنترل کنند. او اضافه کرد: این دستگاه از اعصاب خارج از مغز که عضلات انگشتان را به حرکت در می آورند استفاده خواهد نمود.
در وهله ی اول نوار عصب و عضله تنها یک یا دو بیت برای کنترل دستگاه را فراهم خواهد نمود که مشابه ضربه زدن روی یک دکمه است و شامل حرکاتی مثل فشار دادن و رها کردن انشگت شست و انگشت اشاره به یکدیگر است. این مورد به کاربران اجازه می دهد فارغ از کاری که انجام می دهند مثل راه رفتن، حرف زدن، نشستن وظایف خویش را انجام دهند.1399/12/30
14:39:58
0.0 / 5
782
تگهای خبر: دیجیتال , سنسور , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود