كرونای انگلیسی ۶۱ درصد مرگبارتر است

كرونای انگلیسی ۶۱ درصد مرگبارتر است

به گزارش گردو دانلود نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است که کرونای انگلیسی ۶۱ درصد مرگبارتر از کروناویروس های دیگر است و طی ۲۸ روز بعد از مبتلا شدن احتمال مرگ را بالا می برد.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، بر مبنای مطالعه جدید انتشار یافته در مجله نیچر(Nature)، نوع انگلیسی ویروس کووید-۱۹ که در کشور انگلیس کشف شده، ۶۱ درصد بیشتر احتمال مرگ را برای افرادی که ۲۸ روز با آن دست و پنجه نرم می کنند، بوجود می آورد.
این در حالیست که یک مطالعه که هفته گذشته در مجله پزشکی بریتیش مدیکال(British Medical) انتشار یافت، نشان می داد که این سویه از ویروس کرونا که بعنوان نوع "B.۱.۱.۷" هم شناخته می شود و در اکتبر ۲۰۲۰ در انگلیس شناسایی شد، افراد بالای ۳۰ سال مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی را طی ۲۸ روز از ابتلا، ۶۴ درصد بیشتر با خطر مرگ روبرو می کند.
محققان برای این مطالعه جدید داده های دو میلیون و ۲۵۴ هزار و ۲۶۳ آزمایش مثبت کووید-۱۹ متعلق به بازه زمانی یک سپتامبر ۲۰۲۰ تا ۱۴ فوریه ۲۰۲۱ را از هفت مرکز خدمات بهداشتی ملی در سرتاسر انگلیس ارزیابی کردند. آنها دریافتند که حدودا ۰.۸ درصد(۱۷۴۵۲) موارد فوت کرده اند.
هنگامی که دانشمندان فاکتورهایی مانند جمعیت شناسی و تاریخ آزمایش را لحاظ کردند، خطر بالاتر مرگ و میر طی ۲۸ روز مبتلا شدن به سویه "B.۱.۱.۷" در مقابل سایر سویه های کروناویروس را در ۶۱ درصد از کل موارد مورد بررسی در مطالعه مشاهده نمودند.
یافته ها میزان مرگ و میر طی ۲۸ روز را ۰.۹ درصد برای مردان ۵۵ تا ۶۹ ساله نشان داده است که حاکی از خطرناکتر بودن این سویه از ویروس کرونا برای سالمندان و افزایش ریسک آن با افزایش سن فرد مبتلا است.
بعنوان مثال، میزان مرگ و میر بر اثر مبتلا شدن به سویه B.۱.۱.۷ در زنان و مردان ۷۰ تا ۸۴ ساله در زنان ۴.۴ درصد است که در مقایسه با سایر سویه های ویروس کرونا ۱.۵ درصد بیشتر است و در مردان ۷.۲ درصد است که در مقایسه با سایر سویه ها ۲.۵ درصد بیشتر است.
همینطور افراد بالای ۸۵ سال با خطر مرگ بیشتری نسبت به سایر سویه ها روبرو هستند و نرخ مرگ و میر آنها با افزایش شش تا هشت درصدی نسبت به سایر سویه ها به ۱۹ تا ۲۵ درصد می رسد.
محققان تاکید کردند که فقط ۴۴ مرگ در افراد ۳۴ ساله یا کمتر در طول مدت مطالعه اتفاق افتاده است که بدان معناست که کرونای انگلیسی برای افراد جوان تر چندان مرگبار نیست.
محققان در این مطالعه جدید نوشتند: تجزیه و تحلیل ما نشان داده است که سویه B.۱.۱.۷ نه تنها از انواع قبلی ویروس کرونا قابلیت انتقال بیشتری دارد، بلکه امکان دارد بیماری شدیدتری هم ایجاد نماید.
آنها می گویند: نرخ مرگ و میر ۶۱ درصدی در یک بازه زمانی ۲۸ روزه دلهره آور است، اما باید توجه داشت که این داده ها تنها از جامعه انگلیس برآمده و لزوماً منعکس کننده نرخ مرگ و میر در سایر جوامع جهانی نیست. با این وجود همانطور که می دانیم، همه سویه های ویروس کرونا به صورت بالقوه کشنده هستند و با گسترش نوع انگلیسی در اروپا، ایالات متحده و سایر کشورهای دنیا باید با دقت نسبت به کنترل آن برخورد کرد.1399/12/26
13:30:07
0.0 / 5
656
تگهای خبر: خدمات , عكس , محقق , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود