توانایی تفكیك بدن از محیط اطراف قبل از تولد شكل می گیرد

توانایی تفكیك بدن از محیط اطراف قبل از تولد شكل می گیرد

گردو دانلود: تعدادی از محققان دانشگاه تورین(Turin)، دانشگاه نیویورک و لوزان(Lausanne) دریافتند که نوزادان تازه متولد شده می توانند مانند برگسالان مرز بین بدنشان و جهان اطراف را درک کنند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از مداکسپرس، در این مقاله که در مجله ی "National Academy of Sciences" چاپ شده این گروه مطالعاتشان درباره ی مقایسه ی مغز نوزادان و بزرگسالان به وسیله ی نوار مغزی را توضیح دادند.
تحقیقات قبلی نشان داده که توانایی درک مرز بین بدن و جهان خارجی برای بقا لازم است و همین طور در خودآگاهی و جهت دهی به حرکات بدن نقش دارد. در این مطالعه ی جدید پژوهشگران می خواهند زمان ایجاد چنین درکی را در انسان بیابند.
این تحقیقات با حضور ۲۵ نوزاد تازه متولد شده و والدینشان و ۲۵ بزرگسال انجام گرفت. هر کدام یک تکانه الکتریکی کوچک در پشت دستشان دریافت نمودند درحالی که یک صدا پخش می شد و همزمان از آنها نوار مغز گرفته شد.
با اندازه گیری فعالیت الکتریکی مغز در طول آزمایش این گروه توانست ترکیب چندحس را بررسی کند. محققین همین طور منبع صدا را جابه جا کردند و آزمایش مشابهی انجام دادند اما تنها از یکی از محرک ها استفاده کردند تا بتوان آنرا مقایسه کرد.
با بررسی فعالیت الکتریکی مغز نوزادان و بزرگسالان پژوهشگران دریافتند که پاسخ عصبی هنگامی که دو محرک استفاده شد بیشتر بوده است. آنها همین طور دریافتند بزرگسالان و نوزادان به محرک صوتی، زمانی که منبع آن به آنها نزدیک تر بود، واکنش بیشتری نشان دادند.
پژوهشگران می گویند با در کنار هم قرار دادن داده ها مشخص می شود که نوزادان می توانند به خوبی بزرگسالان مرزهای بدنشان را درک کنند و این مساله نشان دهنده ی آنست که این قابلیت قبل از تولد ایجاد می شود.
منبع:

1399/12/25
22:43:45
0.0 / 5
599
تگهای خبر: دانشگاه , محقق , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان گردو دانلود