نوبخت خبر داد؛

اختصاص بودجه ۲ هزار میلیاردی برای ساخت قطار ملی مترو

اختصاص بودجه ۲ هزار میلیاردی برای ساخت قطار ملی مترو

به گزارش گردو دانلود رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به ساخت قطار ملی مترو اظهار داشت: ما سال ۹۹ بیش از ۲ هزار میلیارد تومان بودجه به این پروژه اختصاص دادیم.به گزارش گردو دانلود به نقل از معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، محمدباقر نوبخت در مراسم عرضه دستاوردهای پروژه طراحی و ساخت قطار ملی مترو که امروز برگزار شد، ضمن اشاره به افزایش همکاری دولت برای توسعه زیرساخت های مدیریت شهری، اظهار داشت: ما سال ۹۹ بیشتر از ۲ هزار میلیارد تومان بودجه به این کار اختصاص دادیم و این همکاری ها ادامه خواهد داشت. دکتر ستاری در حوزه توسعه علمی و فناوری مدیریت شهری کمک و همراه هستند تا زیرساخت های فناورانه این کار در کشور فراهم گردد.
به گفته نوبخت، این پروژه ها هم در بعد ملی مهم می باشد و هم جوابی دندان شکن به دشمنان ایران است که با وجود همه تحریم ها و دشمنی ها، ایران همچنان پابرجا می باشد و چرخ توسعه کشور از حرکت نایستاده است. حمایت های دولت از مدیریت شهری با قوت و قدرت بیشتری ادامه خواهد یافت.
رئیس سازمان برنامه و بودجه همینطور بیان نمود: سیستم رانش قطار مترو با توانمندی شرکتهای دانش بنیان با استفاده حداکثری بومی شد و سهم دانش فنی از ۳۰ به ۸۵ درصد افزایش یافته است. طراحی بدنه فلزی قطار مترو با توانمندی فنی در حال انجام می باشد و با استفاده از تجهیزات ایران ساخت از جنس کربن استیل تولید می شود.
گفتنی است؛ تیرماه سال قبل بود که تفاهمنامه ای میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شرکت راه آهن شهری تهران و حومه و صندوق نوآوری و شکوفایی برای ساخت یک رام قطار متروی تهران با ۸۵ درصد قطعات داخلی و دانش بنیان به امضا رسید.
یک رام قطار ملی شامل یک قطار ۷ واگنه است که بدنه قطار، دکوراسیون داخلی، سیستم بوژی، راهروی بین واگنی، ترمزها، اطلاع رسانی هوشمند، تهویه مطبوع، درب و سیستم رانش آن توسط شرکتهای دانش بنیان طراحی و ساخته شده است. بعد از ساخت یک رام قطار ملی، بازسازی کامل ۳۱ رام قطار ملی بر مبنای الگوی ساخت این نمونه صورت خواهد گرفت.


منبع:

1399/12/24
12:47:44
0.0 / 5
550
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵