توسط بلواوریجین محقق شد؛

شبیه سازی جاذبه ماه برای فضانوردان با كپسول فضایی جدید

شبیه سازی جاذبه ماه برای فضانوردان با كپسول فضایی جدید

به گزارش گردو دانلود شرکت فضایی خصوصی بلواوریجین از شبیه سازی جاذبه کره ماه با استفاده از کپسول فضایی به روز شده نیوشفرد اطلاع داده است.به گزارش گردو دانلود به نقل از نیواطلس، با عنایت به تلاش ناسا و برخی شرکتهای فضایی خصوصی برای برنامه ریزی سفر فضانوردان به کره ماه، شبیه سازی شرایط این سفر از اهمیت زیادی برای موفقیت آن برخوردار می باشد. بلواوریجین بدین منظور با چرخش کپسول فضایی نیوشفرد در مدار زمین تلاش خواهد نمود تا برای دقایقی وضعیت گرانشی کره ماه را برای فضانوردان شبیه سازی کند.
نیوشفرد کپسولی است که برای حمل بار و فضانورد به مدار زمین طراحی شده و در ژانویه سالجاری چهاردهمین پرواز آزمایشی خویش را انجام داد. در این پرواز فضانوردانی هم حضور داشتند و برخی تجهیزات جدید نصب شده بر روی کپسول مورد اشاره هم آزمایش شد.
بر مبنای تفاهم این شرکت با ناسا مقرر است سیستم راکتی کپسول مورد اشاره تقویت شود تا شبیه سازی شرایط سفر به ماه برای ناسا و فضانوردان آن ساده تر شده و با دقت بیشتری صورت گیرد.
این شبیه سازی هر بار تنها حدود دو دقیقه به طول می انجامد و احتمالاً در هر سفر ۱۱ بار انجام می شود تا اطلاعات مورد نظر ناسا به دست آید. علت این اقدام آن است که ناسا هیچگاه نتوانسته شبیه سازی شرایط گرانشی ماه را بر روی زمین با دقت لازم انجام دهد. انتظار می رود این آزمایش ها توسط بلواوریجین از سال ۲۰۲۲ آغاز شود.

1399/12/21
00:45:47
0.0 / 5
747
تگهای خبر: شركت , طراحی , هارد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴