یك ایرانی در دانشگاه ام آی تی رئیس دپارتمان شد

یك ایرانی در دانشگاه ام آی تی رئیس دپارتمان شد

گردو دانلود یك ایرانی در دانشگاه ام آی تی رئیس دپارتمان شد


به گزارش گردو دانلود به نقل از ام آی تی نیوز، "علی جدبابایی" از اساتید برجسته ایرانی در آمریکا جدیدا بعنوان رئیس جدید دپارتمان مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه "ام آی تی" انتخاب گردید.
"آنانتا چاندراکاسان"(Anantha Chandrakasan) رئیس دانشکده مهندسی دانشگاه ام آی تی اظهار داشت: کار علی از رشته ها و بخش ها فراتر رفته و به همکاریهای چند دانشگاهی منجر گردیده است.
وی ادامه داد، علی علاوه بر خدمت بعنوان یک رهبر در رویکردهای چند رشته ای دانشگاه ام آی تی، خصوصاً در درک پویایی شبکه های اجتماعی، گسترش فرآیندها، رفتار جمعی و تصمیم گیری جمعی در سیستم های اجتماعی و فنی، بعنوان یک استاد هم نقش برجسته ای داشته است.
او بدون شک رئیس بسیار خوبی برای دپارتمان مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه "ام آی تی" خواهد شد.


جدبابایی جانشین "مارکوس بوهلر"(Markus Buehler) از مهندسان شرکت "مک آفی"(McAfee) شده است که از سال ۲۰۱۳ میلادی ریاست دپارتمان مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه "ام آی تی" را به عهده داشت.
جدبابایی هم اکنون بعنوان مدیر موسسه داده ها، سیستم ها و جوامع، مدیر مرکز تحقیقات سیستم های جامعه شناختی و محقق اصلی آزمایشگاه اطلاعات و سیستم های تصمیم گیری هم فعالیت می کند.
وی در زمینه سیستم های کنترل مبتنی بر بهینه سازی، علوم شبکه و اقتصاد شبکه هم نقشی اساسی دارد.
علی جدبابایی که متولد تهران است، کارشناسی خود در رشته مهندسی برق (با تمرکز بر سیستم های کنترلی) را از دانشگاه صعنتی شریف کسب نمود و بعد از آن کارشناسی ارشد و دکتری خودرا از دانشگاه های نیومکزیکو و مؤسسه فناوری کالیفرنیا دریافت کرد.
وی در دانشگاه ییل بعنوان محقق پسا دکتری فعالیت کرد که جدبابایی را در راه شغلی خود در رشته علوم شبکه و هماهنگی و کنترل چند عامل قرار داد.
جدبابایی ۱۴ سال را در دانشگاه پنسیلوانیا گذراند و دوره های علوم شبکه را برگزار کرد.


وی در سال ۲۰۱۴ میلادی بعنوان استاد میهمان به دانشگاه ام آی ای پیوست و بعد از آن بعنوان مدیر موقت مرکز تحقیقات سیستم های اجتماعی فعالیت کرد.
در سال ۲۰۱۶ میلادی بطور رسمی با یک قرارداد مشترک در دپارتمان مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه ام آی تی، فعالیت خودرا در این دانشگاه ادامه داد.
منبع:

1399/04/09
22:14:58
5.0 / 5
2086
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود