چین تصاویر خاك ماه را منتشر نمود

چین تصاویر خاك ماه را منتشر نمود

گردو دانلود: چین نخستین تصاویر از نمونه های سطح ماه را که بعد از 45 سال طی ماموریت چانگ ای-5 به زمین آورده شده است منتشر نمود.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، نمونه های سطح ماه توسط ماموریت چانگ ای ۵(Chang'e ۵) جمع آوری شد و در ماه دسامبر ۳.۸ پوند (۱.۷ کیلوگرم) خاک و سنگ از قمر طبیعی ما به زمین آورده شد.
در این تصاویر از نمونه های کوچکی به اندازه غبار تا قطعات بزرگ تر دیده می شود. همین طور نمونه هایی که درون یک ظرف شیشه ای قرار گرفته اند تا در موزه ملی چین به نمایش دربیایند. این ظرف شیشه ای به شکل یک جام چینی طراحی شده که غبار ماه را درون یک گوی نگه می دارد که نشان دهنده ی ماه و کپسول سطح نشین چانگ ای ۵ است.
ماموریت بازگرداندن نمونه از ماه توسط چین، نخستین ماموریتی است که بعد از ماموریت رباتیک لونا ۲۴ اتحاد جماهیر شوروی سابق در سال ۱۹۷۶ نمونه هایی از ماه به زمین می آورد و ۲۱ امین ماموریتی که در آن فرود روی ماه انجام شده است.
چانگ ای ۵ در ماه نوامبر به وسیله ی موشک Long March-۵ از مرکز راه اندازی فضایی ون چانگ در هاینان به فضا پرتاب شد تا موجب پیشرفتی بزرگ در برنامه ی فضایی این کشور شود.

منبع:

1399/12/09
14:53:57
0.0 / 5
667
تگهای خبر: رباتیك , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴