تولید دستگاه قابل حمل تصویربرداری سه بعدی از پوست

تولید دستگاه قابل حمل تصویربرداری سه بعدی از پوست

گردو دانلود: محققان سنگاپوری از تولید دستگاهی کوچک و قابل حمل اطلاع داده اند که می تواند به صورت سه بعدی از پوست تصویربرداری کند تا مداوای بیماری های پوستی تسهیل شود.به گزارش گردو دانلود به نقل از نیواطلس، وقتی افراد به بیماری های پوستی نظیر اگزما مبتلا می شوند مشاهده تمامی برجستگی ها و شیارهای کوچک در منطقه صدمه دیده به درمان چنین بیماری هایی کمک می نماید. دستگاه جدید می تواند تمامی سطح صدمه دیده پوست را در عرض چند دقیقه به صورت سه بعدی اسکن کند.
این دستگاه ارزان که با باتری شارژ می شود تنها ۱۰۰ گرم وزن دارد و ابعاد آن ۷ در ۱۰ سانتیمتر است. دستگاه هایی که هم اکنون برای اسکن سه بعدی پوست مورد استفاده قرار می گیرند تا ۳۰ کیلوگرم وزن داشته و خرید آنها هزاران دلار هزینه در بردارد.
برای استفاده از این دستگاه ابتدا دست بر روی این دستگاه قرار می گیرد و سپس فیلمی با روکش طلا بر روی پوست قرار می گیرد. از این طریق چربی پوست به روکش مورد اشاره منتقل می شود و سپس فیلم مورد اشاره در یک مایع ویژه قرار می گیرد. در نهایت این مایع به صورت الکتریکی و با استفاده از دو الکترود شارژ شده و بر همین مبنا می توان تصویری سه بعدی از پوست را تهیه کرد. در این روند از پلیمری به نام PEDOT: PSS هم استفاده می شود.
نقشه سه بعدی مورد اشاره از دقت بالایی برخوردار می باشد و پزشکان می توانند از آن برای تشخیص بیماری های مختلف استفاده کنند. کل این فرآیند در حدود ده دقیقه طول می کشد.

1399/11/16
18:15:07
0.0 / 5
567
تگهای خبر: تولید , محقق , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳