عكس روز ناسا

كل این ماه می توانید مریخ را ببینید بعلاوه فیلم

كل این ماه می توانید مریخ را ببینید بعلاوه فیلم

به گزارش گردو دانلود ناسا به تازگی در حساب کاربری خود در اینستاگرام ویدیویی منتشر نمود و در آن اخبار جذابی را به علاقه مندان به فضا داد.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا، ناسا بعد از انتشار ویدیوی مذکور نوشت: مریخ را تمام ماه بعد از غروب آفتاب و بخصوص شب فرود مریخ نورد استقامت ما در مریخ یعنی ۱۸ فوریه می توانید در آسمان پیدا کرده و رصد کنید.
سپس می توانید پیش از آنکه ماه از صورت فلکی "دوپیکر" بازدید کند، حرکت آرام آن به سمت شش ضلعی زمستانی را مشاهده کنید. شش ضلعی زمستانی یکی از صورتواره های درخشان شبهای زمستان است که از شش ستاره معروف و درخشان به نامهای پای شکارچی(رجل الجبار) که پرنورترین ستاره صورت فلکی شکارچی(جبار) است، ستاره شباهنگ که پرنورترین ستاره صورت فلکی سگ بزرگ(کلب اکبر) می باشد و ستاره شعرای شامی که در صورت فلکی سگ کوچک(کلب اصغر) جای گرفته است و ستاره پرنور کاستور در صورت فلکی جوزا، ستاره عیوق از صورت فلکی ارابه ران و ستاره نارنجی رنگ دبران از صورت فلکی گاو(ثور) تشکیل شده است و فاصله میان این ستارگان مساوی است، آنها شش ضلعی زمستانی را می سازند.
مریخ نورد "استقامت"
مریخ نورد استقامت در تاریخ ۳۰ ژوئیهٔ ۲۰۲۰ از "پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال" (CCAFS)، زمین را به مقصد مریخ ترک کرد. مریخ نورد استقامت ناسا که مجهز به ابزارها و فناوری های نوین علمی است در تاریخ ۱۸ فوریه بر روی سیاره سرخ فرود خواهد آمد. مریخ نورد استقامت از یک مته که در انتهای بازوی رباتیک آن قرار گرفته برای ذخیره نمونه های سنگ ورگولیت(سنگ شکسته و گرد و غبار) در لوله های فلزی خود استفاده خواهد نمود. مریخ نورد استقامت توسط "آزمایشگاه پیش رانش جت" ناسا در جنوب کالیفرنیا ساخته و مدیریت شد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1399/11/16
13:01:49
0.0 / 5
1015
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان گردو دانلود