ربات سوفیا به تولید انبوه می رسد

ربات سوفیا به تولید انبوه می رسد

گردو دانلود ربات سوفیا به تولید انبوه می رسد


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، سوفیا هنگام بازدید از آزمایشگاهی در هنگ کنگ که در آن توسعه یافته اظهار داشت: ربات های اجتماعی مانند من می توانند از بیماران یا افراد مسن مراقبت کنند. من حتی در وضعیت دشوار می توانم به برقراری ارتباط، درمان و انگیزش اجتماعی کمک کنم.
از زمان رونمایی ربات سوفیا در سال ۲۰۱۶، این ربات انسان نما شناخته شده و مشهور شده است. حالا شرکت "هانسون رباتیک" که این ربات را توسعه داده است قصد تولید انبوه ربات هایی شبیه سوفیا تا آخر سال جاری میلادی را دارد.
شرکت "هانسون رباتیک" مستقر در هنگ کنگ اظهار داشت: چهار مدل ربات همچون مدلی همانند سوفیا در نیمه اول سال ۲۰۲۱ در کارخانه ها ساخته خواهند شد. چونکه پژوهشگران پیش بینی می کنند همه گیری کووید-۱۹ فرصت های جدیدی را برای صنعت رباتیک ایجاد خواهدنمود.
"دیوید هانسون"(David Hanson) بنیانگذار و مدیر اجرائی این شرکت اظهار داشت: دنیای محاصره شده توسط کووید-۱۹ برای ایمن سازی مردم به اتوماسیون یا خودکارسازی بیشتر و بیشتری نیاز خواهد داشت.
هانسون معتقد می باشد راهکارهای رباتیک برای کنترل شیوع بیماری تنها محدود به مراقبت های بهداشتی نمی گردد بلکه ربات ها می توانند به افراد در صنایعی مانند خرده فروشی و خطوط هوایی نیز کمک کنند.
وی ادامه داد: ربات سوفیا و دیگر ربات های شرکت هانسون به سبب شباهت به انسان بسیار منحصر به فرد هستند و این امر می تواند در این دوران که افراد به شدت تنها و از لحاظ اجتماعی منزوی هستند بسیار مفید باشد. هانسون بدون ارائه تعداد مشخص افزود که او می خواهد "هزاران" ربات بزرگ و کوچک را در سال ۲۰۲۱ به فروش برساند.
"یوهان هورن"(Johan Hoorn)، استاد رباتیک اجتماعی دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ که در توسعه ربات سوفیا با این شرکت همکاری کرده است اظهار داشت: بااینکه این فناوری هنوز در مراحل ابتدایی است اما همه گیری می تواند رابطه بین انسان و ربات را بهتر کند. تصور من این است که همه گیری در حقیقت به ما کمک می نماید تا ربات ها را زودتر روانه بازار نماییم برای اینکه در این زمان مردم بیشتر آمادگی درک این مساله را دارند.
هانسون رباتیک در حال توسعه رباتی به نام "گریس"(Grace) است و می خواهد امسال میلادی از آن رونمایی کند. این ربات برای بخش بهداشت و درمان تولید شده است.
از زمان شیوع ویروس کرونا در جهان شرکت های مختلفی ربات های متنوعی توسعه داده اند که ربات انسان نمای شرکت سافت بانک به نام پپر(Pepper) یکی از آنها است، این ربات برای شناسایی افرادی که ماسک ندارند مورد استفاده قرار می گیرد. در چین، شرکت رباتیک "کلود مایندز"(Cloud Minds) در هنگام شیوع ویروس کرونا در ووهان به راه اندازی بیمارستان صحرایی تحت نظارت ربات ها کمک کرد.
نسبت به پیش از همه گیری استفاده از ربات ها درحال افزایش است. طبق گزارشی از طرف فدراسیون بین المللی رباتیک، فروش جهانی ربات هایی با ارائه خدمات حرفه ای در سالهای ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ با جهش ۳۲ درصد روبرو بوده و میزان فروش آنها نیز به ۱۱.۲ میلیارد دلار رسیده است.
منبع:

1399/11/06
19:58:14
0.0 / 5
637
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳