نمایشگاه CES 2021

سیستم خودران قایقرانی ولوو پنتا آماده ورود به جهان تجارت شد

سیستم خودران قایقرانی ولوو پنتا آماده ورود به جهان تجارت شد

گردو دانلود: شرکت ˮولوو پنتاˮ از آماده شدن سیستم خودران قایقرانی خود آگاهی داد که می تواند مشکلات پیچیده قایقرانی را برطرف کند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت تابع "ولوو" موسوم به "ولوو پنتا" (Volvo Penta)، از ورود تجاری سیستم خودران لنگراندازی قایق آگاهی داده است. این سیستم موسوم به "Integrated Assisted Docking" برای کنترل مشکلات پیچیده ای طراحی شده است که بر سر راه راندن کشتی به سمت اسکله وجود دارد تا کار هدایت آن ساده تر شود.
هنگامی که یک قایق را به سمت اسکله هدایت می کنید، نوسانات لایتناهی جزر و مد و باد، این کار را دشوار می سازد. بعلاوه، فقط تلاش نمی کنید تا قایق شما از لطمه حفظ شود، بلکه اهتمام دارید تا به قایق شخص دیگری هم برخورد نکنید. هزینه اشتباه کردن می تواند قابل توجه باشد.
سیستم ولوو پنتا، با بهره گیری از ترکیب GPS، سنسورهای آنبرد و موقعیت یابی پویا، موقعیت قایق را می داند و تنظیماتی را انجام می دهد. کسی که وظیفه هدایت را بر عهده دارد، تنها باید سکان را در دست بگیرد و جهت کلی را نشان دهد تا سیستم، موقعیت های دشوار را کنترل کند.
دو سال پیش بود که ولوو پنتا برای اولین بار، این سیستم را طی مسابقاتی در سوئد به نمایش گذاشت. قایق آزمایشی که بین دو قایق تفریحی مسابقه ای قرار گرفته بود، توانست خودرا میان آنها هدایت کند.
این سیستم برای آینده سفرهای دریایی، بسیار مهم خواهد بود. از این گذشته، دادن توانایی راندن خودکار در راه مستقیم به یک قایق می تواند به ایمن تر شدن قایقرانی بیانجامد و گام دیگری برای داشتن کشتی های کاملا خودران به شمار برود.
منبع:

1399/10/24
13:26:36
0.0 / 5
875
تگهای خبر: سنسور , شركت , طراحی , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان گردو دانلود