صادرات دستگاه ایرانی شبیه ساز آموزشی عمل جراحی چشم به چین

صادرات دستگاه ایرانی شبیه ساز آموزشی عمل جراحی چشم به چین

به گزارش گردو دانلود یک شرکت دانش بنیان تولید کننده شبیه ساز آموزشی عمل جراحی چشم موفق به صادرات این دستگاه به چین شد.به گزارش گردو دانلود به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، شبیه سازی پزشکی، یک رویکرد نوین برای آموزش حرفه ای در حوزه سلامت است که به متخصصان کمک می نماید تا شرایط واقعی را از راه مدلهای فیزیکی یا حقیقت مجازی (VR) در شرایطی کاملاً کنترل شده، تجربه کنند و بر مهارت خود بیفزایند. امروزه در صنعت سلامت، شبیه سازی، پلی میان کلاس های درس و اتاق های عمل، تلقی می شود.
تاکنون شبیه سازهای آموزشی پزشکی زیادی در دنیا توسعه یافته است. از پیچیده ترین این شبیه سازها، شبیه سازهای مورد استفاده در حوزه ی چشم پزشکی است. اغلب عمل های جراحی موجود در چشم پزشکی؛ همچون عمل فیکو برای آب مروارید (کاتاراکت) چشم، از نوع عمل های جراحی در مقیاس میکرو هستند. این عمل های جراحی، در عین ساده بودن، احتیاج به مهارت بالایی دارند. چونکه نیاز است تا هماهنگی میان دست و چشم جراح جهت کار با ابزار و میکروسکوپ مربوطه بسیار بالا باشد و جراحی با بیشترین دقت ممکن صورت گیرد. اشتباه کوچکی در این عمل جراحی، امکان دارد به نابینا شدن بیمار یا عوارضی جبران ناپذیر منجر شود.
در همین راستا یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه شبیه سازهای پزشکی مبتنی بر حقیقت مجازی است که محصولات خویش را تولید کرده توانسته است محصول شبیه ساز آموزشی عمل جراحی چشم را با نام تجاری OpSim با دو ماژول عمل جراحی آب مروارید چشم و عمل جراحی جراحی ویتره – رتین روانه بازار کشور کند.
اخیراً این دستگاه به چین صادر گردیده است.

1399/10/20
22:43:20
0.0 / 5
959
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود