پژوهشگران آمریكایی مطرح كردند

شرایط محیطی، پایداری كروناویروس را تحت تأثیر قرار می دهد

شرایط محیطی، پایداری كروناویروس را تحت تأثیر قرار می دهد

به گزارش گردو دانلود پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدید خود، به ارزیابی میزان پایداری كروناویروس در شرایط محیطی متفاوت پرداختند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، پژوهشی که در "دانشگاه مارشال" (Marshall University) آمریکا انجام شده است، نشان داده است که شرایط محیطی می تواند میزان پایداری "کروناویروس سندرم حاد تنفسی۲" (SARS-CoV-2) را در مخاط بینی و خلط انسان تحت تأثیر قرار دهد.
پژوهش ها نشان می دهند که کروناویروس در محیطی با رطوبت بالا و هوای گرم تر، پایداری کمتری دارد. پژوهشگران در این پروژه که به سرپرستی "جرمیا ماتسون" (Jeremiah Matson)، دانشجوی پزشکی دانشگاه مارشال انجام شده است، کروناویروس سندرم حاد تنفسی۲ را با نمونه هایی از مخاط بینی و خلط انسان ترکیب کردند و آنها را به مدت هفت روز در معرض سه نوع دما و رطوبت متفاوت قرار دادند.
نمونه ها طی پژوهش جمع آوری و بررسی شدند. جهت بررسی وجود ویروس عفونی، آران ای ویروس هم به تنهایی مورد ارزیابی قرار گرفت. تشخیص آران ای ویروس طی این بررسی هفت روزه امکان پذیر بود؛ در حالیکه ویروس عفونی بسته به شرایط محیطی، حدودا ۱۲ تا ۴۸ ساعت قابل تشخیص بود.
"ماتسون" اظهار داشت: شیوع کووید- ۱۹ به ما اخطار می دهد که بیماری های عفونی همچنان یک تهدید بزرگ برای سلامت عمومی به شمار می روند و به پژوهش های پایدار نیاز دارند. باآنکه این پژوهش، تنها یک بررسی کوچک است که امکان مبتلا شدن به عوامل عفونی را نشان می دهد، اما علیرغم این می تواند اطلاعات سودمندی برای ارزیابی سلامت عمومی به همراه داشته باشد.
"ماتسون" علاوه بر این بررسی، در پژوهش دیگری که در ماه جاری انجام شد، به ارزیابی تأثیر ماسک های N95 در مقابل کروناویروس سندرم حاد تنفسی۲ و قابلیت استفاده مجدد از آنها پرداخت.
این پژوهش، در مجله "Emerging Infectious Diseases" به چاپ رسید.1399/03/31
15:11:54
5.0 / 5
1985
تگهای خبر: پروژه , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴