قرارداد ۱۵۰ میلیون دلاری آژانس فضایی پنتاگون با اسپیس ایكس

قرارداد ۱۵۰ میلیون دلاری آژانس فضایی پنتاگون با اسپیس ایكس

شرکت فضایی ˮاسپیس ایکسˮ برنده قرارداد پرتاب چندین ماهواره برای آژانس فضایی پنتاگون شده است که ارزش این قرارداد 150 میلیون دلار گزارش شده است.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت فضایی "اسپیس ایکس"(SpaceX) از سال ۲۰۲۲ چندین ماهواره را برای آژانس فضایی پنتاگون موسوم به "آژانس توسعه فضایی" به فضا پرتاب می کند.
ارزش تقریبی این قرارداد ۱۵۰.۴ میلیون دلار تخمین زده شده است.
ماهواره هایی که بواسطه این قرارداد به فضا پرتاب می شوند انواع و موارد استفاده مختلف و اندازه های متفاوتی خواهند داشت.
لازم به ذکر است که ۲۰ ماهواره رله یا ایستگاه تقویتی ارتباطات هستند که برای ارتباطات نظامی و دفاعی استفاده می شوند. هشت مورد دیگر نیز بعنوان ماهواره های تشخیص و هشدار دهنده پرتاب موشک استفاده می شوند.
مقرر است این پرتاب ها از پایگاه هوایی "واندنبرگ" واقع در کالیفرنیا انجام شوند.
این مزایده به دنبال درخواست "آژانس توسعه فضایی" برای ارسال پیشنهادات در ۶ اکتبر سال ۲۰۲۰ شروع شد و الان شرکت "اسپیس ایکس" برنده این مزایده اعلام شده است.
باتوجه به اسناد پیشنهادات و مانند بیشتر انتخاب ها برای قراردادهای دولتی، برنده برمبنای بهترین قیمت پیشنهادی برگزیده شد. البته این همیشه به این معنا نیست که قرارداد به ارزان ترین پیشنهاد دهنده می رسد، بلکه معیارهایی مانند زمان بندی، نرخ موفقیت در ماموریت ها و سایر شاخصهای عملکردی در نظر گرفته می شوند.
شرکت "اسپیس ایکس" هم اکنون تقریباً ۲۰ پرتاب را برای سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی نموده است و این قرارداد جدید نشان میدهد که این شرکت در سال های آتی رشد شایان توجهی خواهد داشت.1399/10/14
01:10:29
0.0 / 5
596
تگهای خبر: ارتباطات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان گردو دانلود