پیش بینی تشنج مغزی با كاشت ایمپلنت

پیش بینی تشنج مغزی با كاشت ایمپلنت

گردو دانلود: تعدادی از محققان کشورهای مختلف با کاشت ایمپلنت در مغز موفق به پیش بینی احتمال وقوع تشنج به فاصله چند روز از آغاز آن شدند.به گزارش گردو دانلود به نقل از نیواطلس، پیش بینی تشنج مغزی تابحال بسادگی ممکن نبوده و پس مقابله با عوارض گسترده این بیماری خطرناک نیز با چالش جدی مواجه بوده است. اما با کاشت ایمپلنت مغزی و تحلیل داده های به دست آمده از آن می توان تشنج مغزی را در زمان مناسب پیش بینی کرده و برای توقف آن اقدام نمود.
محققان امیدوارند داده های به دست آمده بدین شیوه منجر به شکل گیری مدلی برای طراحی ابزار پیش بینی دقیق تشنج مغزی شود و صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های بهداشت و درمان بوجود آورد.
ایمپلنتی که بدین منظور به کار گرفته شده، نوروپیس نام دارد و نخستین بار در سال ۲۰۱۳ تولید شد. ایمپلنت جدید که به روز شده مدل سال ۲۰۱۳ است، با انتشار پالس های نامحسوس و تحریک الکتریکی نقاط خاصی از مغز و نیز شناسایی فعالیت غیرطبیعی بخش های دیگری از مغز جلوی وقوع تشنج را می گیرد.
آزمایشی که با بهره گیری از این ایمپلنت بر روی ۱۸ بیمار انجام شده، نتایج موفقیت آمیزی به همراه داشته و انتظار می رود در نهایت بتوان از داده های جمع آوری شده برای طراحی یک الگوریتم قطعی پیش بینی تشنج مغزی استفاده نمود. این الگوریتم در نهایت بر روی ۱۵۰ بیمار آزمایش می شود تا کارایی آن مشخص شود.


منبع:

1399/10/01
18:17:30
5.0 / 5
778
تگهای خبر: الگوریتم , تولید , طراحی , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱