تاثیر شراره های ستاره ای بر میزان سكونت پذیری سیارات

تاثیر شراره های ستاره ای بر میزان سكونت پذیری سیارات

تعدادی از محققان در مطالعه اخیرشان اظهار كرده اند شراره های ستاره ای(Stellar flares) می توانند از میزان قابل سكونت بودن/سكونت پذیری سیاره ها بكاهند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، در یک مطالعه جدید تعدادی از محققان مرکز علوم فضایی دانشگاه نیویورک ابوظبی(NYUAD) به سرپرستی "دیمیتریا آتری"(Dimitra Atri) داده های انتشار یافته درباره شراره ستاره ای که توسط ماهواره نقشه بردار فراخورشیدی گذران از ناسا(TESS) ارائه شده بود را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.
با محاسبه میزان فرسایش در جو سیاره ای، پژوهشگران شناسایی نمودند که کدام ستاره ها به احتمال زیاد میزبان سیارات فراخورشیدی قابل سکونت هستند. دانشمندان دریافتند که شراره هایی با انرژی کمتر که مکرر رخ می دهند(نسبت به شراره هایی با انرژی بالاتر که مکرر رخ نمی دهند) بطور قابل توجهی بر جو یک سیاره فراخورشیدی تأثیر می گذارند.
پژوهشگران همین طور تعیین کردند که چگونه انواع مختلف ستاره ها بوسیله شراره های ستاره ای، اشعه فرابنفش شدید(XUV) تولید می کنند و چگونه سیارات اطراف به این علت تحت تأثیر قرار می گیرند.
آتری اظهار داشت: این تحقیق بینش جدیدی در مورد میزان قابل سکونت بودن سیارات فراخورشیدی ارائه می دهد برای اینکه تا حالا اثرات فعالیت ستاره ای به خوبی شناخته نشده بود. این مطالعه همین طور به نیاز به توسعه مدلسازی عددی بهتر از موضوع فرار از جو(اینکه چگونه سیارات، گازهای جوی به فضا را منتشر می کنند) اشاره دارد برای اینکه این امر می تواند منجر به فرسایش جو و کاهش میزان قابل سکونت بودن سیاره شود.
وی ادامه داد: باتوجه به نزدیکی سیارات فراخورشیدی به ستارگان میزبان شان، درک این مساله که چگونه رویدادهای آب و هوایی فضایی در رابطه با این ستاره ها می تواند بر قابلیت سکونت پذیری سیاره فراخورشیدی اثر بگذارند امری حیاتیست.
گام بعدی پژوهشگران انجام تحقیقاتی برای تجزیه و تحلیل شراره های ستاره ای در طیف وسیع تری از ستاره ها است تا تأثیرات طولانی مدت کارهای ستاره ای را بررسی نمایند و سیارات فراخورشیدی قابل سکونت بیشتری را شناسایی کنند.1399/08/23
18:30:13
5.0 / 5
777
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , محقق , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱