با ۱۶ ریز سوزن؛

برچسب سوزنی تشخیص مالاریا را ساده می كند

برچسب سوزنی تشخیص مالاریا را ساده می كند

مهندسان دانشگاه رایس یك برچسب مجهز به ریزسوزن های گوناگون را ساخته اند كه بدون نیاز به سوزن، آزمایش برای تشخیص بیماری مالاریا را ممكن می كند.به گزارش گردو دانلود به نقل از نیواطلس، مالاریا همه ساله صدها هزار نفر را به کشتن می دهد و پس آزمایش خون بوسیله تزریق سوزنی و نمونه گیری برای تشخیص سریع این بیماری اهمیت زیادی دارد. استفاده مکرر از سوزن برای آزمایش خون با درد و رنج زیادی هم راه است و برای حل این مشکل یک برچسب مشابه با چسب های زخم تولید شده که ریز سوزن های موجود بر روی آن دسترسی بدون درد به خون انسان را تسهیل می کنند.
همچنین همین برچسب با بررسی فاکتورهای کلیدی زیستی انسان مشخص می کند آیا فرد به بیماری مالاریا مبتلا شده یا خیر. قبل از این برچسب های سوزنی مشابه برای تزریق آرام داروی سرطان به بدن، انتقال واکسن در قالب نانوذرات و غیره به کار گرفته شده بود.
این چسب زخم دارای ۱۶ ریز سوزن است که به آرامی پوست را خراش می دهند ولی احساس درد در انسان ایجاد نمی کنند. علت این است که پهنای هر یک از این سوزن ها ۳۷۵ میکرون است و بر روی آنها نشانگرهای زیستی نصب شده که به سرعت وجود بیماری را مشخص می کنند. تولید هریک از این برچسب ها تنها یک دلار هزینه دارد و ارائه نتایج توسط آنها ۲۰ دقیقه و بوسیله یک نوار متصل به برچسب انجام می شود. قرمز شدن این نوار به معنای ابتلای فرد به مالاریا است.

1399/08/16
18:59:23
5.0 / 5
913
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان گردو دانلود