بررسی مشكلات قلبی با كمك برچسبی كه روی قلب قرار می گیرد

بررسی مشكلات قلبی با كمك برچسبی كه روی قلب قرار می گیرد

گردو دانلود: پژوهشگران آمریكایی، نوعی برچسب ابداع نموده اند كه می توان آنرا مستقیما روی قلب قرار داد تا داده های مورد نیاز جهت بررسی مشكلات قلبی را جمع آوری كند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، ضربان سازها و دیگر ابزار قابل کاشت که جهت بررسی و درمان مشکلات قلب همچون آریتمی قلبی مورد استفاده قرار می گیرند، معمولا یا از مواد سفت و خشکی ساخته می شوند که موجب می شود نتوانند برای تطبیق ضربان قلب حرکت کنند یا از مواد نرمی ساخته می شوند که تنها می توانند میزان محدودی از اطلاعات را جمع آوری کنند.
پژوهشگران "دانشگاه هوستون"(University of Houston) آمریکا، برچسبی ابداع نموده اند که می توان آنرا مستقیما روی قلب قرار داد تا داده های مربوط به فعالیت الکتروفیزیولوژی، دما، ضربان و فاکتورهای دیگر را به صورت همزمان جمع آوری کند.
بگفته پژوهشگران، این برچسب برای اولین بار نشان میدهد ابزارهای بیوالکترونیکی که از تجهیزات الکترونیکی لاستیکی ساخته شده اند و با بافت قلب سازگار هستند، می توانند محدودیت های ابزارهای پیشین را که از مواد سفت و خشک ساخته شده اند، برطرف کنند.
"کنجیانگ یو"(Cunjiang Yu)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: مشکل افرادی که به آریتمی قلبی یا حمله قلبی گرفتار شده اند، باید به سرعت شناسایی شود. این ابزار جدید می تواند شناسایی مشکل را به سرعت انجام دهد.
این ابزار علاوه بر جمع آوری همزمان اطلاعات از قسمت های گوناگون قلب، می تواند انرژی خودرا از ضربان قلب به دست بیاورد و کار خودرا بدون نیاز به منبع خارجی انرژی انجام دهد. بدین ترتیب، نه فقط امکان جمع آوری داده برای تشخیص و بررسی فراهم می شود، بلکه مزایای درمانی نیز به همراه دارد.
یو اضافه کرد: برچسب لاستیکی ما می تواند به ثبت نوار قلب بپردازد، دما را احساس کند و انرژی مورد نیاز خودرا به دست بیاورد.
این پژوهش، در مجله "Nature Electronics" به چاپ رسید.
منبع:

1399/08/14
14:29:31
5.0 / 5
837
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان گردو دانلود