عكس روز آژانس فضایی اروپا

پنل های خورشیدی بزرگ را دوست داریم!

پنل های خورشیدی بزرگ را دوست داریم!

آژانس فضایی اروپا بتازگی در حساب كاربری خود در اینستاگرام با انتشار این تصویر نوشت: ما پنل های خورشیدی بزرگ را دوست داریم و نمی توانیم دروغ بگوییم.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا، در ۱۶ اکتبر، هر ۱۰ پنل خورشیدی کاوشگر اقمار یخی مشتری(Jupiter Icy Moons Explorer) یا (JUICE) به شرکت "ایرباس دیفنس اند اسپیس" در هلند رسیدند و حال آماده تبدیل شدن به دو بال خورشیدی فضاپیما هستند.
کاوشگر اقمار یخی مشتری یک سفینه فضایی بین سیاره ای است که توسط آژانس فضایی اروپا(ESA) در حال توسعه است و پیمانکار اصلی آن ایرباس دیفنس اند اسپیس می باشد. این ماموریت سه قمر مشتری به اسامی گانیمد، کالیستو و اروپا را مطالعه خواهدنمود.
صفحات خورشیدی یکی از عناصر اصلی این ماموریت هستند که نیروی لازم برای اداره فضاپیما و استفاده از ابزارهای علمی را فراهم خواهند کرد. ابعاد هر صفحه حدود ۲.۵ متر در ۳.۵ متر است و پنج عدد از آنها در هر طرف فضاپیما قرار خواهند گرفت.
در کل مساحت آنها حدود ۸۵ متر مربع است. این فضاپیما در راه رفتن به سیاره مشتری، پروازهای در ارتفاع کم کمک گرانشی مختلفی را درسیاره زمین، زهره و مریخ انجام خواهد داد به این معنا که پنل های خورشیدی باید بتوانند در محدوده دمایی زیاد از مثبت ۱۱۰ درجه سانتیگراد تا منفی ۲۳۰ درجه سانتیگراد مقاومت کنند. کاوشکر مذکور مقرر است در سال ۲۰۲۲ پرتاب شود و در سال ۲۰۲۹ نیز وارد سیستم جوویان(Jovian system) خواهد شد. سیستم جوویان مشتری، حلقه ها و اقمار آنرا در بر می گیرد. این کاوشگر سیاره مشتری و سه قمر آنرا بررسی خواهدنمود.1399/08/07
12:14:49
5.0 / 5
862
تگهای خبر: شركت , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود