نصب یك بخش ضروری در تلسكوپ جدید ناسا بعلاوه فیلم

نصب یك بخش ضروری در تلسكوپ جدید ناسا بعلاوه فیلم

به گزارش گردو دانلود تیم تحقیقاتی ˮتلسكوپ فضایی جیمز وبˮ (James Webb Space Telescope) ناسا با موفقیت توانستند یك بخش ضروری از این تلسكوپ را روی آنرا نصب كنند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ناسا وب، تلسکوپ فضایی جیمز وب(James Webb Space Telescope) به اختصار "JWST"، یک تلسکوپ فضایی است که مقرر است جانشین تلسکوپ فضایی هابل شود.
این تلسکوپ فضایی وضوح و حساسیت بسیار بالایی را در مقایسه با تلسکوپ فضایی "هابل" داشته و امکان گستره وسیعی از تحقیقات در زمینه های نجوم و کیهان شناسی را ازجمله مشاهده بعضی از وقایع و اجرام دوردست در جهان مانند شکل گیری و تکامل نخستین کهکشان ها فراهم می آورد.
اهداف دیگر این تلسکوپ شامل فهم چگونگی شکل گیری ستارگان و سیاره ها و تصویربرداری مستقیم از سیاره های فراخورشیدی و نواخترها هستند.
ناسا اخیرا اعلام نمود که یک بخش ضروری را روی این تلسکوپ مستقر کرده است.
این برج قابل استقرار برای این ساخته شده که بین بخش بالا و پایین تلسکوپ یک فاصله بزرگ ایجاد کند.
در بخش بالای تلسکوپ آینه های طلایی و ابزارهای علمی قرار گرفته و در بخش پایین سیستم های نیروی محرک و الکترونیکی نسبتا گرم تلسکوپ تعبیه شده است.با ایجاد فاصله میان این دو بخش، سیستم خنک کننده فعال و غیرفعال تلسکوپ وب می تواند آینه ها و سنسورهای خویش را برای انجام عملیات علمی، خنک سازد.
طی آزمایش این بخش، برج در عرض چند ساعت ۱.۲ متر بالا کشیده شد.
این تلسکوپ باید بسیار سرد نگه داشته شود تا بتواند اشعه مادون قرمز را بدون تداخل دریافت کند، بدین منظور تلسکوپ در فضا در نزدیکی نقطه لاگرانژی خورشید قرار خواهد گرفت و یک آفتابگیر بزرگ، آینه و دیگر قطعات تلسکوپ را در دمای زیر منفی ۲۲۲۳ درجه سانتی گراد نگه می دارد.
تلسکوپ فضایی جیمز وب توسط ناسا و با مشارکت آژانس فضایی کانادا و آژانس فضایی اروپا توسعه داده می شود و به افتخار "جیمز ای. وب" که از سال ۱۹۶۱ تا ۱۹۶۸ بعنوان مدیر ناسا مشغول به کار بوده و نقش مهمی در برنامه فضایی آپولو داشته نام گذاری شده است.
پیش از این ناسا اعلام نموده بود که پرتاب این تلسکوپ در ماه مارس ۲۰۲۱ میلادی انجام می شود ولی شرایط بحرانی ناشی از شیوع کروناویروس در سرتاسر جهان سبب شده پرتاب تلسکوپ جیمز وب به تاخیر بیفتد.
ناسا هنوز زمان جدید پرتاب این تلسکوپ را مشخص نکرده و تصمیم گیری زمان پرتاب در ماه آتی صورت خواهد گرفت.
ساخت این تلسکوپ ۹.۸ میلیارد دلار برای ناسا هزینه برداشته است.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1399/03/23
15:01:14
5.0 / 5
2510
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان گردو دانلود