نابودی سلول های سرطان پوست با یك بانداژ مغناطیسی جدید

نابودی سلول های سرطان پوست با یك بانداژ مغناطیسی جدید

گردو دانلود: سلولهای سرطانی با دشمن جدیدی به شكل بانداژ مغناطیسی مواجه خواهند شد كه قادر می باشد با اعمال حرارت آنها را از بین ببرد.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، دانشمندان در حال بررسی انواع راه ها در زمینه مقابله با سرطان هستند و یک شیوه احتمالی جالب، استفاده از نانو ذرات مغناطیسی برای گرم کردن و از بین بردن سلول های سرطانی است.
پژوهشگران در هند با بهره گیری از این فناوری گام مهمی رو به جلو برداشته اند و روی یک بانداژ مغناطیسی کار کرده اند که ثابت شده است قادر به از بین بردن سلول های سرطان پوست در آزمایش روی موش ها است.
طی چند سال قبل ما شاهد پیشرفت های جالب توجهی در زمینه مقابله با سرطان با بهره گیری از نانوذرات مغناطیسی در چارچوب یک تکنیک جدید در حال ظهور شناخته شده بعنوان "هایپرترمی مغناطیسی" بوده ایم که شامل تحویل نانوذرات مغناطیسی به محل تومور و سپس فعال کردن آنها با یک میدان مغناطیسی است که موجب گرم شدن آنها و از بین رفتن سلول های سرطانی اطراف می شود.
این ذرات می توانند مستقیماً به تومور تزریق شوند یا راه خودرا به صورت خوشه ای به سمت آن طی کنند. حالا بنظر می رسد که آنها می توانند به آسانی بوسیله یک بانداژ غیرتهاجمی بر روی پوست قرار بگیرند؛ جایی که می توانند در مجاورت سلول های سرطان پوست کار کنند.
این فناوری توسط دانشمندان انستیتو علوم هند ابداع شده و بوسیله روشی به نام "الکترواسپینینگ" به وجود آمده است؛ جایی که مواد بوسیله یک میدان الکتریکی برای ایجاد الیاف میکروسکوپی جذب می شوند. نانوذرات حاصل، تلفیقی از یک اکسید آهن و یک زیست پلیمر قابل تجزیه است که بر روی یک بانداژ جراحی چسبانده می شوند و می توانند بوسیله یک میدان مغناطیسی گرم شوند.
با آزمایش این بانداژ روی سلول های سرطانی انسان در شرایط آزمایشگاهی، بانداژ گرم شده موجب شد تا آنها با موفقیت از بین بروند. این فناوری سپس بر روی موش هایی که سرطان پوست داشتند آزمایش شد و در آنجا نیز با موفقیت سلول های سرطانی را از بین برد، در صورتیکه بافت سالم را بدون لطمه و بدون هیچ گونه سوختگی یا التهاب باقی گذاشت.
"شیلپی جین" نویسنده ارشد این مقاله توضیح می دهد: بالا رفتن درجه حرارت در محل درمان، گرما را قادر می سازد تا به سلول های تومور نفوذ کند و عروق فشرده جمع شده[شبکه عروق خونی] را در تومورها پاره کند. در مقابل، سلول های سالم طبیعی به سبب عروق باز و سازمان یافته خود، گرما را پراکنده می کنند تا درجه حرارت طبیعی خودرا حفظ کنند و بدین سبب لطمه نمی بینند.
در صورتیکه نتایج اولیه این روش جدید نوید بخش است، اما پژوهشگران می گویند که روزهای اولیه این فناوری است و هنوز تا ورود به مرحله آزمایش و استفاده بالینی کارهای زیادی باید صورت گیرد.
"جین" می گوید: برای آزمایش کارآیی این روش درمانی جدید، باید در مقیاس بزرگتر در خرگوش، سگ و میمون پیش از استفاده از آن برای کاربردهای بالینی آزمایش شود و به مطالعات بیشتری نیاز است.
این تحقیق در مجله Cancer Reports انتشار یافته است.
منبع:

1399/07/29
20:22:16
5.0 / 5
1117
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳