یك مقام مسئول ؛

برنامه معاونت علمی برای عدم كاهش ثبت اختراع در روزهای كرونا

برنامه معاونت علمی برای عدم كاهش ثبت اختراع در روزهای كرونا

به گزارش گردو دانلود مدیر كانون پتنت معاونت علمی و فناوری با اشاره به اینكه با اجرای یك برنامه آمارثبت پتنت در روزهای كرونا كاهش پیدا نكرده است، اظهار داشت: این ثبت پتنت در جهت صادرات در كشورهای خارجی است.مهدی ضیغمی با اعلان اینکه مدیر کانون پتنت معاونت علمی و فناوری بعنوان یکی از بازوهای معاونت علمی در امتداد پشتیبانی از ثبت اختراع شرکت های دانش بنیان و فناور در کشورهای خارجی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: شرکت های دانش بنیان و فناور برای ثبت پتنت در کشورهایی همچون امریکا، اروپا، چین، کره و … به این کانون مراجعه می کنند.
وی با اعلان اینکه این ثبت پتنت برای صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان بعنوان یک تاییدیه علمی است، اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان و فناور در حوزه های تجهیزات پزشکی، الکترونیک، مکانیک، فناوری نانو، مبادرت به ثبت پتنت می کنند.
مدیر کانون پتنت معاونت علمی و فناوری با تاکید بر اینکه این ثبت پتنت می تواند یک اصالت فناوری در شرکت های دانش بنیان و فناوری باشد، عنوان کرد: این ثبت پتنت در توسعه بازار این شرکت ها تاثیرات زیادی دارد و در بازاریابی آنها در خارج از کشور می تواند مفید باشد.
ضیغمی با اعلان اینکه همین طور اولویت ثبت پتنت با کسانی است که زودتر اقدام می کنند، اظهار داشت: ما در این کانون یک برنامه ای تحت عنوان «برنامه فعال» را در سطح دانشگاه های بزرگ و مادر در تهران به صورت فعال برای افزایش تعداد ثبت پتنت ها و عدم کاهش آن اجرائی کردیم.
وی افزود: این برنامه در امتداد شناسایی افراد نخبه در دانشگاه ها انجام می شود.
مدیر کانون پتنت معاونت علمی و فناوری اضافه کرد: در این برنامه فعال برمبنای سوابق افراد مقالات افراد و کارهای تخصصی شان بررسی و کمک می نماییم تا به مرحله ثبت پتنت برسند؛ در ابتدای کار از دانشگاه های امیرکبیر، شریف، تهران شروع کردیم که به صورت پایلوت بود.
وی با تاکید بر اینکه اگر این برنامه اجرائی نمی شد بطور قطع آمار ثبت پتنت کاهش پیدا می کرد، اظهار داشت: با اجرای این برنامه از بهمن ماه سال قبل و برگزاری وبینارها درباب معرفی کانون و روند ثبت پتنت از کاهش ثبت پتنت جلوگیری کردیم.
به گفته مدیر کانون پتنت معاونت علمی و فناوری، البته که تاثیر مجازی شدن دانشگاه ها و کرونا در روند ثبت پتنت تاثیر گذار است اما با اجرای چنین برنامه هایی اهتمام در عدم کاهش این میزان داریم.
ضیغمی اظهار داشت: اگر این برنامه را فعال نمی کردیم استقبال از ثبت پتنت کم می شد اما باتوجه به ارتباطاتی که در دانشگاه ها داشتیم توانستیم این درخواست را عملاً افزایش دهیم.


منبع:

1399/07/22
13:11:25
5.0 / 5
954
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان گردو دانلود