كاهش انتشار كربن با كمك شیشه هایی كه از چوب ساخته شده اند!

كاهش انتشار كربن با كمك شیشه هایی كه از چوب ساخته شده اند!

به گزارش گردو دانلود پژوهشگران آمریكایی با استفاده از چوب نوعی درخت، ماده ای ابداع نموده اند كه مانند شیشه شفاف است و می تواند به كاهش انتشار كربن كمك نماید.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، گرم کردن و خنک کردن خانه، هزینه دارد و استفاده از مواد ناکارآمد در ساختمان می تواند انتشار کربن را افزایش دهد اما شاید به لطف نسل جدیدی از مواد ساختمانی، این مواد ناکارآمد هم اصلاح شوند.
گروهی از پژوهشگران "وزارت کشاورزی آمریکا"(USDA)، ماده ای شبیه به شیشه ابداع نموده اند که حدودا می توان اظهار داشت که به صورت کامل از درخت ساخته شده است. پژوهشگران باور دارند این ماده معروف به "چوب شفاف"(transparent wood)، محکم تر، ایمن تر و مقرون به صرفه تر از شیشه است و از نظر حرارتی هم کارآیی بیشتری دارد.


این ماده، یک ابداع پرمنفعت است که مورد توجه چندین گروه پژوهشی در سطح جهان قرار گرفته و آنها هم برای عرضه چنین موادی تلاش می کنند.
فرایند تولید شیشه های معمولی، با انتشار کربن زیادی همراه می باشد و به محیط زیست صدمه می رساند.
پژوهشگران وزارت کشاورزی آمریکا در مقاله پژوهش خود اظهار داشتند که کارآیی حرارتی چوب شفاف آنها، پنج برابر بیشتر از شیشه معمولی است.
در ساخت این ماده جدید، از چوب "درخت بالسا"(Balsa Tree) استفاده شده که محکم است و به سرعت رشد می کند.
چوب در یک وان مخصوص حاوی سفیدکننده، اکسید می شود و سپس یک پلیمر مصنوعی به آن نفوذ می کند. ماده به دست آمده نه تنها شفاف است، بلکه مانند پلاستیک عمل می کند. این ماده می تواند نتایج محیطی را بهتر از شیشه تحمل کند و بدون تکه تکه شدن، خم می شود.
این پژوهش، در "Journal of Advanced Functional Materials" به چاپ رسید.1399/07/13
13:46:57
5.0 / 5
1019
تگهای خبر: تولید , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴