شناسایی نقاط صدمه دیده در مغز بیماران روانی با هوش مصنوعی

شناسایی نقاط صدمه دیده در مغز بیماران روانی با هوش مصنوعی

به گزارش گردو دانلود اختلال گسستگی یكی از اختلال های مهم روانشناختی است كه شناسایی بخش های صدمه دیده مغز به دلیل این اختلال با فناوری هوش مصنوعی ممكن شده است.به گزارش گردو دانلود به نقل از اسلش گیر، اختلال گسستگی که ناشی از برخی رفتارها و ضربات روحی و عاطفی در کودکی است، باعث می شود تا فرد در بزرگسالی قادر به یادآوری یا شناسایی تجربه های قبلی نباشد و این امر به مشکلاتی مانند بدبینی، ترک منزل، سرگردانی یا رشد شخصیتی کاملاً جداگانه (اختلال شخصیت چندگانه) منجر می شود.
محققان آمریکایی برای شناسایی بخش هایی از مغز که به دلیل این اختلال صدمه دیده از فناوری هوش مصنوعی بهره برده اند. باید توجه داشت که اختلال روانشناختی مورد اشاره در حالات شدید خود منجر به از دست رفتن حافظه و عدم توانایی افراد برای کنترل احساسات می شود و گاهی شخص کنترل اجزای بدن خویش را هم از دست می دهد. بنابراین یافتن راهی برای شناسایی بخش هایی از مغز که به دلیل این اختلال صدمه دیده اند و بازسازی بخش های مورد اشاره ضروری می باشد.
محققان با طراحی یک الگوریتم هوش مصنوعی موفق به شناسایی بخش های صدمه دیده مغز به دلیل این اختلال با استفاده از تصاویر اسکن ام آر آی شدند. این بررسی بر روی ۶۵ زن انجام شد و از این طریق مشخص شد بخش های مذکور به دلیل این اختلال با چه تغییراتی رو به رو شده اند.
انتظار می رود با بررسی تصاویر اسکن ام آر آی بیشتر با این الگوریتم هوش مصنوعی بتوان شدت صدمه های مغزی را در افراد مبتلا به اختلال گسستگی با دقت بیشتری برآورد کرد و این روش را در آینده نزدیک برای یافتن راه درمانی برای مبتلایان به اختلال مذکور به کار گرفت.


منبع:

1399/07/06
13:22:17
5.0 / 5
1135
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان گردو دانلود