كودكان كمتر در معرض مبتلاشدن به كووید-19 قرار دارند

كودكان كمتر در معرض مبتلاشدن به كووید-19 قرار دارند

گردو دانلود: خراسان رضوی اطلاعات تركیبی 32 مطالعه از سراسر جهان نشان میدهد كه احتمال مبتلاشدن به سارس-كووید-2 در كودكان زیر 10 سال در مقایسه با بزرگسالان، باتوجه به تماسهای روزانه مشابه، بسیار كمتر است.


به گزارش هلث دی، پژوهشگران انگلیسی به رهبری راسل وینر از موسسه بهداشت کودک دانشگاه کالج لندن، اظهار کردند: تصور می شود که خطر مبتلاشدن کودکان به کووید-۱۹ با افزایش سن بیشتر می شود و در بین نوجوانان بزرگسال و بزرگتر، خطر مبتلاشدن به عفونت، مشابه بزرگسالان می شود.
به طورکلی، کودکان و نوجوانان زیر ۲۰ سال ۴۴ درصد احتمال عفونت ثانویه با سارس-کووید-۲ در مقایسه با بزرگسالان ۲۰ سال و بالاتر دارند.
گروه وینر تاکید کرد، بیشترین کاهش خطر عفونت در کودکان زیر ۱۰ سال متمرکزشده است. درمجموع نزدیک به ۴۲ هزار کودک و نوجوان و حدودا ۲۶۹ هزار بزرگسال در این مطالعات شرکت داشتند.
نتایج، خصوصاً هنگامی چشم گیر بود که گروه وینر مطالعات انجام شده در خانواده را بررسی کردند. پژوهشگران خاطرنشان کردند، در این شرایط فرض بر این است که همه (کودکان و بزرگسالان) در معرض عفونت مشابه موارد آلوده قرار می گیرند.
نتایج مطالعات خانواده نشان داد، در کودکان زیر ۱۲ سال ۵۹ درصد احتمال آلوده شدن به ویروس کرونا در مقایسه با بزرگسالان کمتر است.
پژوهشگران همین طور شواهد اندکی از اینکه کودکان انتقال دهنده های خوبی برای ویروس در محیط های گروهی به کودکان باشند، یافتند.
سه مطالعه در استرالیا، ایرلند و سنگاپور که شامل ردیابی تماس در مدارس بود، شواهد کمی از انتشار سارس-کووید-۲ به بزرگسالان توسط کودکان یافتند.
پژوهشگران گزارش کردند: "داده های یک مطالعه بزرگ ردیابی تماس، در مدارس استرالیا نشان میدهد که در سطح جمعیت، کودکان و نوجوانان ممکنست فقط نقش محدودی در انتقال ویروس داشته باشند. نتایج مطالعات بسیار کوچک دیگر در ایرلند و سنگاپور تعداد کمی موارد ثانویه ناشی از حضور کودکان آلوده در مدرسه را نشان داده است. "
بااین حال، تیم وینر هشدار دادند، هنوز داده های خوبی در مورد انتقال از کودک به بزرگسال به اندازه کافی برای نتیجه گیری قاطع وجود ندارد.
پژوهشگران این تحقیق افزودند: "ما در اوایل بیماری همه گیر کووید-۱۹ هستیم و اطلاعات همچنان در حال تکامل هستند. "
دکتر سائل فاوست و الستر مونرو از موسسه ملی تحقیقات بهداشتی انگلیس و مرکز تحقیقات بالینی ساوتهمپتون یافته های جدید را منتشر نمودند.
فاوست و مونرو در ادامه افزودند که داده های جدید نشان می دهد، در موراد معادل یا حداقل بسیار مشابه به قرار گرفتن در معرض بیماری، کودکان (کمتر از ۱۲ تا ۱۴ سال) کمتر از نیمی احتمال مبتلاشدن به سارس-کووید-۲ نسبت به بزرگسالان دارند. "
این دو متخصص بیان کردند: بنظر می رسد کودکان نقشی جزئی در انتقال ویروس در مدارس دارند. داده های خارج از انگلیس نیز نشان داد که از ۳۰ شیوع (۲ مورد یا بیشتر)، ۲۲ مورد فقط انتقال کارمندان به کارمندان یا کارمندان به دانش آموزان است".
فاوست و مونرو همین طور به داده ها در مورد آزمایش آنتی بادی خون اشاره کردند که نشان می دهد، شیوع عفونت در کودکان حدودا مانند سالمندان است، حتی اگر کودکان احیانا طی همه گیری، روزانه بیشتر از پدربزرگ و مادربزرگ در معرض سارس-کووید-۲ قرار داشته باشند.
فاوست و مونرو گفتند: البته، تمام این داده ها برای تصمیم گیری در مورد بازگشایی مدارس بسیار مهم می باشد. این تصمیمات باید همیشه به علم متکی باشند، نه به سیاست. همه رهبران وظیفه دارند که بر رفاه کودکان و جوانان و آینده بلندمدت آنان تمرکز کنند. "
نتایج این تحقیق در نشریه JAMA Pediatrics منتشرشده است.
منبع:

1399/07/05
13:55:44
5.0 / 5
1098
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , متخصص , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان گردو دانلود