تولید كنسول بازی كه بدون باتری شارژ می شود

تولید كنسول بازی كه بدون باتری شارژ می شود

به گزارش گردو دانلود محققان از تولید مدل جدیدی از كنسول بازی گیم بوی اطلاع داده اند كه بدون احتیاج به باتری فعالیت می كند و برق مورد نیاز خویش را از راه انرژی خورشید و فشار دادن دكمه ها تأمین می كند.به گزارش گردو دانلود به نقل از انگجت، با اینکه مدل اصلی کنسول بازی گیم بوی تنها با استفاده از باتری کار می کند و با استفاده از چهار باتری کنسول مورد اشاره قادر به فعالیت برای مدت ۱۰ تا ۱۵ ساعت است، اما مدل جدید این کنسول که به باتری نیازی ندارد می تواند بدون محدودیت مورد استفاده قرار بگیرد.
محققان دانشگاه ایلینویز آمریکا و دلفت هلند با همکاری یکدیگر مدلی از کنسول بازی گیم بوی تولید کرده اند که نیازی به باتری ندارد و شارژ آن با استفاده از انرژی خورشیدی و فشردن مختلف دکمه ها صورت می گیرد. صفحات خورشیدی این کنسول بازی در بالای آن نصب شده و منبع اصلی دریافت انرژی است. فشردن دکمه ها هم باعث تبدیل انرژی مکانیکی به برق و ذخیره سازی آن در کنسول گیم بوی می شود.
البته مقدار برقی که از این طریق تولید و ذخیره می شود حداکثر برای ۱۰ ثانیه بازی بدون وقفه کافی است، ولی تجربه تولید کنسول بازی با چین قابلیتی راه را برای تولید کنسول های خورشیدی پیشرفته در آینده باز می کند.


منبع:

1399/06/19
23:18:13
5.0 / 5
1327
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان گردو دانلود