تزریق واكسن كرونای شركت سینوواك به 90 درصد كاركنان و خانواده هایشان

تزریق واكسن كرونای شركت سینوواك به 90 درصد كاركنان و خانواده هایشان

مدیرعامل شركت داروسازی چینی ˮسینوواكˮ(Sinovac) می گوید ۹۰ درصد از خانواده های كارمندان این شركت در چین، واكسن كووید-۱۹ ساخت این شركت را دریافت كرده اند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، مدیرعامل شرکت داروسازی "سینوواک بایوتک"(Sinovac Biotech) می گوید واکسن کرونای ابداعی این شرکت معروف به "کروناواک"(CoronaVac) تحت برنامه استفاده اضطراری از واکسن های بالقوه در چین به حدود ۹۰ درصد از کارکنان این شرکت و خانواده های آنها تزریق شده است.
جزئیات کمی درباره برنامه استفاده اضطراری از واکسن های بالقوه که چین در ماه ژوئیه آنرا کلید زده انتشار یافته است، اما نشان داده است که چین چقدر فعالانه از واکسن های آزمایشی به امید محافظت از کارگران اساسی در مقابل بیماری کووید-۱۹ استفاده می نماید، حتی با وجود اینکه آزمایشات بالینی این واکسن ها هنوز به صورت کامل انجام نشده و به پایان نرسیده است.
این برنامه برای گروه های خاص همچون کادر درمان و کسانی که در بازارهای مواد غذایی و در بخش های حمل و نقل و خدماتی کار می کنند، در نظر گرفته شده و این دسته از شهروندان را در صف اول هدف قرار داده است.
"یین ویدونگ" مدیرعامل شرکت "سینوواک" به رویترز گفته است که شرکت "سینوواک" که واکسن کرونای آن در مرحله سوم آزمایشات بالینی است و در طرح استفاده اضطراری هم گنجانده شده است، این واکسن بالقوه را به حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کارمند و خانواده های آنها که داوطلب شده بودند، تزریق کرده است.
وی در حاشیه یک نمایشگاه بین المللی در پکن توضیح داد که چرا شرکت وی در برنامه استفاده اضطراری گنجانده شده است. وی اظهار داشت: بعنوان یک تولید کننده و توسعه دهنده واکسن، یک شیوع جدید می تواند به صورت مستقیم بر تولید واکسن ما تاثیر بگذارد.
ویدونگ اظهار داشت: داده های جمع آوری شده از این برنامه می تواند شواهدی از ایمنی واکسن را عرضه نماید، اما چنین داده هایی که بخشی از پروتکل های آزمایش بالینی ثبت شده نیست، بعنوان مواد اصلی که مجوز دهنده ها آنها را برای تأیید واکسن به منظور استفاده تجاری بررسی می کنند، مورد استفاده قرار نمی گیرند.
وی افزود: کسانی که داوطلب شده اند، همچون همسر و والدین کارکنان شرکت، از عوارض جانبی احتمالی تزریق این واکسن آگاه شده اند و به آنها گفته شده است که این واکسن فقط آزمایشات اولیه و میانی را پشت سر گذاشته است.
"یین" که خودش هم این واکسن را دریافت کرده اظهار داشت که پزشکان پیش از انجام واکسیناسیون در مورد شرایط سلامتی هر کس سوال کردند و میزان بروز واکنش های جانبی در داوطلبان خیلی کم بوده است.
بر مبنای نتایج آزمایش مرحله میانی این واکسن روی ۶۰۰ داوطلب که ماه گذشته انتشار یافت، عوارض جانبی بعد از دریافت "کروناواک" شامل خستگی، تب و درد است که علایم عموما خفیفی شمرده می شوند.
لازم به ذکر است که تابحال هنوز هیچ واکسنی آزمایش های نهایی و گسترده را برای اثبات موثر و بی خطر بودن در محافظت از مردم در مقابل کروناویروس جدید که منجر به مرگ بیشتر از ۸۷۰ هزار نفر در سرتاسر جهان شده است، پشت سر نگذاشته است.
منبع:

1399/06/17
12:29:00
5.0 / 5
1377
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان گردو دانلود