رئیس جهاددانشگاهی به پاسخ به مهر:

راه اندازی بیمارستان سلول درمانی متوقف گردید

راه اندازی بیمارستان سلول درمانی متوقف گردید

رئیس جهاد دانشگاهی اظهار داشت: با توجه به این كه كشور با مشكلات مالی روبه رو شده است، راه اندازی بیمارستان سلول درمانی نیز به مرحله توقف رسید.به گزارش گردو دانلود به نقل از مهر، دکتر حمیدرضا طیبی در حاشیه بیست و یکمین کنگره پزشکی تولیدمثل که از امروز شروع به کار کرد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طبیعی بود که با شروع بیماری کووید ۱۹ در چین و شیوع آن در کشورها، تمهیداتی را در امتداد پیشگیری و درمان بیماری به کار بگیریم. در این راستا پژوهشگران جهاد دانشگاهی در زمینه تولید کیت، مواد ضدعفونی کننده، ماسک و … کارهای خودرا از همان ابتدا شروع کردند و الان به مرحله تولید و تامین نیاز رسیده اند.
رئیس جهاد دانشگاهی با اعلان اینکه پژوهشگاه رویان، سلول درمانی را در زمینه درمان بیماری کووید ۱۹ در پیش گرفت، اظهار داشت: پژوهشگران این پژوهشگاه تحقیقاتی را در امتداد استفاده از سلول های مزانشیمی در بافت های ریه آغاز نموده اند.
آغاز فاز دوم سلول درمانی در بیماران کووید ۱۹
طیبی افزود: این تحقیقات با همکاری بیمارستان های مسیح دانشوری، شریعتی و هاجر بود که فاز اولیه آن به پایان رسیده و مقرر است فاز دوم آن با تعداد بیشتری صورت گیرد.
وی اضافه کرد: پروژه سلول درمانی در بیماری کووید ۱۹ یک پروژه زمانبر است که امیدواریم با پیموده شدن مراحل فازهای بعدی نتایج خوبی حاصل شود.
طیبی با اعلان اینکه پژوهشگران جهاد دانشگاهی در همه حوزه های در رابطه با کرونا اعلام آمادگی کرده اند، اظهار داشت: البته که خیلی از حوزه ها برای تامین نیاز به بودجه های زیادی احتیاج دارند اما تیم های جهاد دانشگاهی همیشه مشغول به کار هستند.
تولید آنتی ژن هایی برای تشخیص کرونا
وی اظهار داشت: همین طور پژوهشگران جهاد دانشگاهی در تولید آنتی ژن ها برای تشخیص کرونا موفق بوده اند و توانستند این آنتی ژن ها را در اختیار مؤسسات و مراکزی که تست کرونا می گیرند، قرار دهند.
آخرین وضعیت بیمارستان سلول بنیادی
رئیس جهاد دانشگاهی درباب بیمارستان سلول بنیادی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر اظهار داشت: یک زمانی شهردار وقت تهران لطف کرد و ساخت بیمارستان سلول بنیادی را برعهده گرفت اما این فرآیند با بروز مشکلات مالی مواجه و پروژه تولید آن متوقف گردید.
وی با تاکید بر اینکه راه اندازی چنین بیمارستانی به سبب تخصصی بودن کار سلول بنیادی در درمان از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار داشت: با توجه به این که کشور با مشکلات مالی مواجه گردید، راه اندازی این بیمارستان نیز به مرحله توقف رسید اما خیلی از درمان هایی که با سلول های بنیادی انجام می شود، با همکاری سایر بیمارستان ها به صورت محدود صورت می گیرد.
طیبی با اعلان اینکه به سبب مشکلات مالی راه اندازی چنین بیمارستانی امکانپذیر نیست، اظهار داشت: ما تلاش می نماییم تا پیش از راه اندازی این بیمارستان، خدمات سلول درمانی با همکاری بیمارستان ها به صورت محدود صورت گیرد.
به گفته وی، تلاش می نماییم این پروژه را بوسیله خیرین پیگیری نماییم، هر چند که بحران مالی خیرین را نیز درگیر کرده است.
رئیس جهاد دانشگاهی تاکید کرد: پژوهشگران کشور حرف های نو و جدیدی در زمینه های مختلف علمی و فناوری دارند که باید آنرا دستکم نگیرند؛ در بحث سلول های بنیادی نیز خیلی از فعالیت ها که توسط پژوهشگران کشور انجام می شوند، جدید هستند بدین جهت ما باید باور داشته باشیم که می توانیم با کشورهای پیشرفته رقابت نماییم.
وی درباب یکی دیگر از کارهای پژوهشگاه رویان اظهار داشت: پژوهشگران رویان در زمینه پارکینسون اقدامات جدیدی انجام داده اند که فاز آزمایشگاهی و حیوانی آن به پایان رسیده و در آستانه آغاز فاز انسانی هستند.

1399/06/13
17:57:18
5.0 / 5
1103
تگهای خبر: پروژه , تولید , خدمات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان گردو دانلود