بررسی چالش های توسعه میکروالکترونیک در فبگاه صنعت

بررسی چالش های توسعه میکروالکترونیک در فبگاه صنعت

به گزارش گردو دانلود، مدیر ترویج صنعتی ستاد نانو از بررسی چالش های توسعه صنعت میکروالکترونیک در نشست فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری میکرو الکترونیک و نیمه هادی اطلاع داد.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا، مهدی کدخدایی امروز در نشست فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری میکرو الکترونیک و نیمه هادی که در فبگاه صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، اظهار داشت: با واگذاری مأموریت «توسعه و تجاری سازی فناوری های میکرو» به ستاد توسعه فناوری نانو و میکرو، برنامه ها و اقدامات متنوعی با تمرکز بر حوزه میکروالکترونیک و با هدف پشتیبانی و تقویت زیست بوم فناوری و نوآوری میکروالکترونیک و نیمه هادی و هم ارتقای مشارکت و هماهنگی بازیگران آن آغاز شد.
وی ادامه داد: در این خصوص تعاملات گوناگونی با فعالان این حوزه از قبیل محققان، شرکتهای فناور و دانش بنیان، شرکتهای صنعتی و تجاری، نهادهای حمایتی و تأمین کننده زیرساخت ها، برقرار و سلسله نشست هایی برای معرفی ظرفیت ها و توانمندی های کشور در این عرصه و همفکری برای اجرای هماهنگ برنامه های توسعه این فناوری برنامه ریزی شده است.
کدخدایی ضمن اشاره به برگزاری این نشست، اظهار داشت: این گردهمایی اولین جلسه از این نوع با مشارکت نهادهای فعال در کشور و به صورت مشترک توسط ستاد توسعه فناوری های نانو و میکرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت (معاونت هماهنگی و محیط کسب وکار) است.
مدیر ترویج صنعتی ستاد نانو و میکرو، اظهار داشت: در این جلسه در مورد محورهایی چون توسعه زنجیره ارزش فناوری های میکروالکترونیک و نیمه هادی، طراحی بدون کارخانه؛ لزوم، توانمندی ها و برنامه ها، پردیس میکروالکترونیک و فوتونیک ایران؛ زیرساخت پیشرو و چالش ها و فرصت ها؛ راهکار ها و اولویت ها بحث و تبادل نظر خواهد شد.1403/04/20
18:14:31
5.0 / 5
81
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان گردو دانلود