افزایش كیفیت محصولات كشاورزی؛

جایگزین نوآورانه ایرانی برای سموم شیمیایی به بازار آمد

جایگزین نوآورانه ایرانی برای سموم شیمیایی به بازار آمد

به گزارش گردو دانلود، یک شتاب دهنده دانش بنیان موفق به طراحی و راه اندازی خط تولید جایگزینی نوآورانه برای سموم و آفت کش های شیمیایی شد که به کیفیت محصولات کشاورزی کمک می نماید.به گزارش گردو دانلود به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، مسعود عباسی، مدیرعامل شرکت سیب سبز برنا سلامت در مورد محصولات این شرکت و کاربرد آنها اظهار داشت: شتاب دهنده دانش بنیان سیب سبز سلامت در زمینه تجاری سازی شرکتهای تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و فعالان حوزه بیوتکنولوژی (کشاورزی، غذایی، دارویی) فعالیت می کند. این شتاب دهنده با عرضه خدماتی همچون طراحی محصول، فرمولاسیون، دانش فنی، طراحی خط تولید تا مرحله تجاری سازی محصول، دریافت مجوزها و... به این شرکت ها و فعالان کمک می نماید تا ایده های خویش را به محصولاتی قابل عرضه در بازار تبدیل کنند.
وی در مورد بزرگ ترین یا مهم ترین دستاورد این مجموعه بیان نمود: شتاب دهنده دانش بنیان سیب سبز سلامت با سابقه ای درخشان در تجاری سازی شرکتهای نوپا در کارنامه خود افتخارات گوناگونی به ثبت رسانده است. این شتاب دهنده با تمرکز بر طراحی محصول، فرمولاسیون، دانش فنی و راه اندازی خط تولید تا مرحله تجاری سازی به بیشتر از ۲۰۰ شرکت در حوزه های مختلف پزشکی، آزمایشگاهی، دارویی، غذایی و کشاورزی یاری رسانده و بیشتر از ۷۰ محصول را به مرحله تولید رسانده است.
مدیرعامل شتاب دهنده سیب سبز سلامت با تشریح دستاوردهای این مجموعه، عنوان کرد: ما در طول ۱۰ سال فعالیت خود، با عرضه خدمات به شرکتهای نوپا در سرتاسر کشور همچون چابهار، زاهدان، خرمشهر، آبادان، شهرکرد، سنندج، اردبیل، ماکو و...، همواره در کنار این شرکت ها در راه دشوار راه اندازی و تجاری سازی ایده هایشان بوده ایم.
وی در ادامه به یکی از برجسته ترین دستاوردهای این شتاب دهنده اشاره نمود و اظهار داشت: طراحی، توسعه و راه اندازی خط تولید محصول پروفیکس از صفر تا صد توسط متخصصان داخلی، نقطه عطفی در حوزه کشاورزی به حساب می آید. این محصول جایگزینی نوآورانه برای سموم شیمیایی و آفت کش ها است که ضمن حفظ سلامت محیط زیست، به افزایش بهره وری و کیفیت محصولات کشاورزی کمک می نماید.
عباسی در مورد مزایای دیگر محصولات این شتاب دهنده هم توضیح داد: فرمولاسیون سایر محصولات سیب سبز سلامت هم با استقبال گسترده ای در بازار داخلی روبرو شده است. این محصولات علاوه بر کیفیت بالا، از مزیت مهم پیشگیری از خروج ارز از کشور هم برخوردار می باشند.
شتاب دهنده سیب سبز سلامت با اتکا به تخصص و تجربه خود و با استفاده از جوانان نخبه و خلاق، در راه نوآوری و شکوفایی صنایع مختلف کشور گام برمی دارد و چشم اندازی روشن برای آینده این صنایع ترسیم می کند.
وی در انتها در مورد رقم اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم این مجموعه اظهار داشت: شتاب دهنده دانش بنیان سیب سبز سلامت با اتکا به شبکه ای گسترده از متخصصان و ذینفعان در راه توسعه و پیشرفت خود گام برمی دارد. این شتاب دهنده هم اکنون دارای بیشتر از ۱۵ تا ۲۰ نفر همکار مستقیم و ۵۰ نفر همکار غیرمستقیم است. همچنین، حدود ۳۰ شرکت و مجموعه در چارچوب های مختلف با سیب سبز سلامت تعامل دارند.


منبع:

1403/04/15
18:16:49
5.0 / 5
128
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان گردو دانلود