هوش مصنوعی برای رصد میزان پیشرفت پاركینسون

هوش مصنوعی برای رصد میزان پیشرفت پاركینسون

دو شركت آی بی ام و بنیاد مایكل جی فاكس از طراحی یك مدل هوش مصنوعی بررسی پیشرفت بیماری پاركینسون اطلاع داده اند كه شناسایی زودهنگام این بیماری را ممكن می كند.



به گزارش گردو دانلود به نقل از زد دی نت، یکی از چالش های مهم برای شناسایی بیماری پارکینسون ظهور و مشخص شدن دیرهنگام علایم ابتلاء به این بیماری است که باعث می شود پارکینسون بسیار دیر تشخیص داده شود و بنابراین درمان آن هم چندان مؤثر نباشد.
اما مدل هوش مصنوعی جدید با بررسی علایم فیزیکی بدنی که امکان دارد چندان برای افراد عادی و حتی پزشکان متخصص محسوس نباشد، می تواند به سرعت و در همان مراحل اولیه به شناسایی بیماری پارکینسون کمک نماید. همچون این علایم می توان به لرزش های نامحسوس برخی عضلات بدن، کاهش توان کنترل برخی از قسمت های خاص بدن توسط افراد مبتلا و غیره اشاره نمود.
بر مبنای این مدل هوش مصنوعی و بر مبنای زمان تشخیص و محل ظهور نشانه های ابتلاء به پارکینسون در هر یک از بیماران می توان برای آنها درمان و داروهای اختصاصی تجویز کرد و روند پیشرفت بیماری را کند کرد. انتظار می رود پس از بررسی نهایی این مدل بتوان از آن برای شناسایی سریع بیماری های خطرناک و مشابه دیگری مانند آلزایمر هم استفاده نمود.


منبع:

1399/05/27
22:07:32
5.0 / 5
1268
تگهای خبر: شركت , طراحی , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳