حاشیه جلسه دولت

زارع پور: ماهواره سایر کشورها را با قیمت های اقتصادی در مدار زمین قرار می دهیم

زارع پور: ماهواره سایر کشورها را با قیمت های اقتصادی در مدار زمین قرار می دهیم

به گزارش گردو دانلود، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: تا پایان دولت سیزدهم ماهواره کشورهای متقاضی را هم با قیمت های اقتصادی در مدار زمین قرار می دهیم.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: پوشش فیبر نوری در ۲۰۰ شهر از روز گذشته - ۱۷ بهمن - از شش میلیون خانوار عبور کرد و در صورتیکه این خانواده ها درخواست بدهند ظرف یک ماه خطوط باکیفیت و پرسرعت را برای شان فراهم می نماییم.
وی افزود: سرعت اینترنت تحت فیبر نوری که در استان یزد افتتاح شد، ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه بود. تاکید می کنم مردم باید حتما درخواست فیبر نوری بدهند تا برای شان فراهم گردد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش پوشش فیبر نوری به هفت میلیون خانوار تا آخر سال ۱۴۰۲ سخن گفت.
زارع پور با بیان اینکه «به دنبال درآمدزایی از صنعت فضایی کشور هستیم»، اظهار داشت: به دنبال اقتصادی کردن صنعت فضایی کشور هستیم اما لازمه اش تثبیت و ارزان کردن فناوری های موجود در این صنعت است.
وی از قیمت های اقتصادی برای پرتاب ماهواره سایر کشورها توسط ایران به فضا سخن گفت و اضافه کرد: دنبال این هستیم تا پایان دولت سیزدهم ماهواره کشورهای متقاضی را هم با قیمت های اقتصادی در مدار زمین قرار دهیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیشبینی بازی ایران و قطر، اظهار داشت: به نظرم با بازی ها و نتایج خوبی که تیم ملی کشورمان تا این مرحله از بازی ها به دست آورده اند، بازی امشب را هم خواهیم برد.
وی افزود: پیشبینی ام اینست که ایران این بازی را ۲ بر ۱ می بریم.
زارع پور وقتی با اصرار خبرنگار واحد مرکزی خبر در خصوص عیدی شما در صورت پیروزی تیم ملی به مردم چیست روبرو شد، اظهار داشت: اجازه دهید. مبحث را باید بررسی نماییم تا ببینیم در این حوزه چه کار می توانیم انجام دهیم.
منبع:

1402/11/19
13:35:08
5.0 / 5
152
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود