عرضه تاکسی هوایی چین برای فروش

عرضه تاکسی هوایی چین برای فروش

به گزارش گردو دانلود، یک هواپیمای عمودپرواز چینی با قابلیت حمل ۲ نفر در مسافت ۳۰ کیلومتر پرواز تجاری آزمایشی خویش را انجام داده و الان با قیمت ۲.۳۹ میلیون یوان عرضه شده است.


به گزارش گردو دانلود به نقل از نیواطلس، هرچند بعضی از استارت آپ های حمل و نقل شهری هوایی همچنان مشغول عرضه رندرهایی از محصولات خود هستند، اما هواپیمای عمودپرواز برقی شرکت eHang به نام EH ۲۱۶ اکنون آزمایش شده و تاییدیه فعالیت بعنوان تاکسی هوایی تجاری در چین را به دست آورده است. این شرکت حالا یک قدم فراتر رفته و قیمت خرده فروشی این هواپیمای عمود پرواز برقی را اعلام نموده است. نام فعلی خودروEH-۲۱۶S است و خریداران با پرداخت ۲.۳۹ میلیون یوان می توانند مالک آن شوند. این رقم معادل ۳۳۲ هزار و ۳۰۴ دلار آمریکا است. جالب آنکه خرید این محصول از یکم آوریل۲۰۲۴ میلادی امکانپذیر خواهد بود، البته باید اشاره نمود این رقم بهای رسمی وسیله نقلیه عمود پرواز در چین است.
EH-۲۱۶S یک هواپیمای عمودپرواز برقی است که با کمک ۸ جفت پروانه( ۱۶ پروانه در مجموع) هم محور که روی پایه هایی سوار شده اند به صورت خودران پرواز می کند و ۲ مسافر را تا مسافت ۳۰ کیلومتر با حداکثر سرعت ۱۳۰ کیلومتر برساعت جابه جا می کند. این وسیله نقلیه در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیک ۲۰۱۶ میلادی رونمایی گردید و در اکتبر سال قبل میلادی گواهینامه پرواز مربوطه را از سازمان هوانوردی شهری چین دریافت کرد. همینطور در دسامبر ۲۰۲۳ میلادی گواهینامه استاندارد پرواز این وسیله نقلیه هم صادر شد و بعد از آن شرکت اولین محموله های هواپیمای برقی عمود پرواز را به مشتریان شرکتی خود تحویل داد. این مشتریان از EH-۲۱۶S در مواردی مانند تماشای منظره و توریسم شهری به کار می برند. همینطور در همان ماه EH-۲۱۶Sنخستین پرواز تجاری خویش را انجام داد و در شهر های گوانگژو و هی فی هم به صورت نمایشی پرواز کرده است.


منبع:

1402/11/15
23:23:52
5.0 / 5
166
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان گردو دانلود