برگزاری روز ملی فناوری فضایی با حضور رئیس جمهور

برگزاری روز ملی فناوری فضایی با حضور رئیس جمهور

به گزارش گردو دانلود، همزمان با برگزاری مراسم روز ملی فناوری فضایی با حضور رئیس جمهور نمایشگاهی از دستاوردهای متخصصان کشور در این عرصه برگزار می گردد.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا، امروز مصادف با ۱۴ بهمن ماه در تقویم ما «روز ملی فناوری فضایی» نامگذاری شده است؛ روز ملی فناوری فضایی روزی است که در آن ایران با پرتاب موفقیت آمیز ماهواره امید در ۱۴ بهمن ماه سال ۱۳۸۷ به کشورهای دارای توانایی پرتاب ماهواره پیوست. بعد از این ایران هر سال در این روز سالگرد پرتاب این ماهواره را جشن می گیرد که این جشن همراه با رونمایی و پرتاب محموله های مختلف است.
امروز در پژوهشگاه فضایی ایران مراسمی به همین مناسبت با حضور رئیس جمهور برگزار می گردد. همزمان با برگزاری این مراسم، نمایشگاهی از دستاوردهای محققان کشور در حوزه فناوری های هوا و فضا برگزار می شود که سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان از این نمایشگاه بازدید خواهد نمود.
ماکت های برخی ماهواره های ساخته شده توسط فناوران کشور همچون ماهواره «ثریا» و ماهواره «مهدا» ساخت پژوهشگاه فضایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۷ سامانه در ارتباط با آتشسوزی، محیط زیست و پایش سطح آب برخی محصولات این نمایشگاه به شمار می آیند.
عرضه دستاوردها و گزارش پیشرفت صنعت فضایی در دولت سیزدهم از جانب دکتر سالاریه، رئیس سازمان فضایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عرضه گزارشی از پیشرفت های صنعت ماهواره برهای سوخت جامد و تبیین سیاست ها و راهبردهای دولت سیزدهم برای شتاب بخشی به توسعه صنعت فضایی کشور همچون برنامه های امروز با حضور رئیس جمهور است.
در این مراسم همینطور مقرر است از فعالان این عرصه تقدیر به عمل آید.
منبع:

1402/11/14
11:13:57
5.0 / 5
193
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان گردو دانلود