درآستانه روز ملی صنعت فضایی؛

ماهواره شهیدسید رضی تست های عملکردی خویش را تکمیل کرد

ماهواره شهیدسید رضی تست های عملکردی خویش را تکمیل کرد

به گزارش گردو دانلود، مدیرعامل واحد فناوری ماهواره شهید سیدرضی( اروم ست) اظهار داشت: در آستانه روز ملی صنعت فضایی ماهواره شهیدسید رضی تست های عملکردی خویش را تکمیل کرد.به گزارش گردو دانلود به نقل از مهر، مختار ذوالفقار بامداد چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار نمود: این ماهواره بعنوان نخستین ماهواره ی فضایی کاربردی بخش خصوصی تست های عملکردی خویش را گذارنده وهم زمان بعضی از تست های محیطی بر روی آن در حال انجام می باشد.
وی اضافه کرد: این طرح ملی که صرفا با سرمایه گزاری بخش خصوصی درحال تکمیل است مراحل تست عملکرد سامانه ی مخابرات، کنترل وضعیت، عملکرد سنسورها و ارسال تصویر به ایستگاه زمینی را گذرانده و برخی تست های محیطی شامل سیکل های حرارتی باتری و سایر تست ها را درحال تکمیل است.
ذوالفقار اظهار داشت: امیدوارم با همکاری سپاه که وعده تکمیل و پرتاب این ماهواره را داده اند شاهد تحول بزرگ در ورود به تکنولوژی های با فناوری بالا و با محوریت بخش خصوصی باشیم.
وی افزود: نخستین فعالیت جدی فضایی در حوزه ی ساخت نمونه های مختلف ماهواره های مکعبی را از سال ۱۳۹۷ آغاز کردیم و با پشتیبانی از جوانان مبتکر کشور و استان آذربایجان غربی توانستیم نخستین سری از ماهواره های بخش خصوصی را سال ۱۳۹۹ رونمایی نماییم که امید است با توسعه‌ی این صنعت و کاربردی شدن صنعت فضایی در کشور شاهد بالندگی در اقتصاد فضا پایه و توسعه‌ی اشتغال پایدار باشیم.
این ماهواره» شهید سیدرضی» اولین ماهواره فضایی بخش خصوصی است که در اردیبهشت ۱۴۰۱ با حضور رئیس جمهور در آذربایجان غربی رونمایی گردید.
ماهواره شهید سید رضی که در بازدید سرلشکر سلامی وبا پیشنهاد ایشان از اروم ست به شهید سید رضی تغییر نام داد.

1402/11/11
12:56:26
5.0 / 5
229
تگهای خبر: تكنولوژی , سنسور , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود