رییس صندوق نوآوری و شكوفایی تاكید كرد؛

پشتیبانی از نقش آفرینی دانش بنیان ها در زمینه اقتصاد و محرومیت زدایی

پشتیبانی از نقش آفرینی دانش بنیان ها در زمینه اقتصاد و محرومیت زدایی

به گزارش گردو دانلود، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی بر حمایت تمام قد صندوق از دانش بنیان ها در راه محرومیت زدایی و کمک به سفره مردم تاکید نمود.به گزارش گردو دانلود به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، محمدصادق خیاطیان در اولین گردهمایی فعالان مردمی آبادانی و پیشرفت فناورانه ضمن اشاره به گذشت بیشتر از یک دهه از شکل گیری مبحث دانش بنیان ها، افزود: حدود ۱۰ سال پیش ما به دنبال فرهنگسازی گفتمان دانش بنیان بودیم و امروز در جایی ایستاده ایم که می گوئیم دانش بنیان ها می خواهند مساله حل کنند. دانش بنیان ها برای محرومیت زدایی آمده اند و در این خصوص چاره عرضه می دهند.
وی افزود: تقریبا در تمام مسائل مختلف کشور، دانش بنیان ها ورود پیدا کردند و درحال نقش آفرینی هستند و این فرآیند بسیار جذابی بود که در کشور صورت گرفت و با تمام سختی های پشت سر گذاشته، امروز دانش بنیان ها به بلوغ کافی رسیده اند و فرزندان ایران با نگاههای فناورانه به حل چالش های کلیدی می پردازند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به این که محرومیت زدایی از شعارهای اصلی انقلاب اسلامی ایران است، افزود: دانش بنیان ها به این حوزه هم ورود پیدا کرده اند و ما هم تمام قد دانش بنیان ها را ارج خواهیم نهاد و وظیفه خود می دانیم که از این مساله حمایت نماییم.

وی با تکیه بر این که امروز به سطحی از بلوغ در حوزه دانش بنیان ها رسیده ایم که می توانیم بگوییم دانش بنیان ها را برای دانش بنیان نمی خواهیم بلکه معتقدیم فناوری، اقتصاد ایجاد و مساله سفره مردم را حل می کند؛ افزود: امروز ما دنبال تجاری سازی فناوری هستیم و با جدیت آنرا دنبال می نماییم.
به گفته خیاطیان، امروز ما دیگر به دنبال فرهنگسازی دانش بنیان ها نیستیم بلکه هدف ما ایستادگی بر روی موضوعات خاصی است که نیازمند زمان و اولویت گذاری مناسب می باشد.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از تمرکز صندوق بر روی دو مسئله در حوزه دانش بنیان ها اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به این که امروز ما تکنولوژی و دانش بنیان را در جهت حل مسئله می خواهیم، بحث تکنولوژی برای ما موضوعیت پیدا می کند و در این راستا، سه تکنولوژی هوش مصنوعی، بیوتکنولوژی و حوزه میکروالکترونیک را اولویت قرار دادیم.
وی ضمن اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در مورد این که ایران باید میان ۱۰ کشور اول حوزه هوش مصنوعی جهان قرار گیرد، افزود: برپایه یکی از گزارش های معتبر بین المللی که کشورها را در بعد نیروی استانی در حوزه هوش مصنوعی بررسی نموده و بزودی به صورت رسمی اعلام خواهد شد، ایران از این لحاظ، هفتمین کشور در دنیا است. این ظرفیت بالای نخبگان ایرانی است و نشان داده است ایران در حوزه هوش مصنوعی حرفی برای گفتن دارد.

1402/11/10
14:06:45
5.0 / 5
216
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود