وزیر بهداشت خبر داد:

واكسن ایرانی كرونا وارد فاز انسانی شد

واكسن ایرانی كرونا وارد فاز انسانی شد

به گزارش گردو دانلود وزیر بهداشت اظهار داشت: سه چهار مورد از پروژه های تحقیقاتی واكسن كرونا در ایران پیشرفت هایی داشته و این واكسن ها وارد كارآزمایی بالینی شده اند.به گزارش گردو دانلود به نقل از مهر، دکتر سعید نمکی امروز در جلسه پرسش و پاسخ مجازی با خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که آیا خبر خوشی درباره واکسن کرونا وجود دارد، اظهار داشت: حرف های زیادی درباره واکسن کرونا وجود دارد اما عملاً در هیچ جای دنیا به نتیجه قابل قبول نرسیده است.
وی اضافه کرد: ویروس کرونا ویروس پیچیده ای است که تاکنون مشابه آن در دنیا دیده نشده است و واکسن آن هم پیچیدگی های خاص خویش را دارد.
وزیر بهداشت اظهار داشت: ما هم به جهت اینکه از دنیا عقب نیافتیم همزمان با دنیا در شرکت های دانش بنیان، انستیتو پاستور ایران و انستیتو رازی کارهای واکسن را آغاز کردیم.
وی اظهار داشت: امروز می گویم که در سه چهار مورد این همکاری مشترک واکسن پیشرفت هایی داشته است و این واکسن ها مراحل مدل حیوانی را پاس کرده است و عن قریب وارد کلینکال ترایال یا ارزیابی بالینی شده است. اما اینکه این واکسن و یا واکسن های جهانی چه زمانی به بازار می آید مورد تردید است.
نمکی تصریح کرد: همینطور برای خرید واکسن هم اقدامات لازم انجام شده و در مجمع جهانی که سازمان جهانی بهداشت برای واکسن تشکیل داده است سبد خودمان را در صف خرید گذاشته ایم تا جایی از دنیا توانست زودتر به واکسن برسد آنرا برای شهروندانمان بخریم.
وی تصریح کرد: پیشنهاد می کنم که تا واکسن و داروی مؤثر برای کروناویروس نیامده است به همه مردم تاکید کنید که شستن دست ها، اجرای شیوه ها نامه بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.


منبع:

1399/05/23
23:45:21
5.0 / 5
1539
تگهای خبر: پروژه , دانش بنیان , شركت , لینك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود