جت پک به مسلسل مسلح شد

جت پک به مسلسل مسلح شد

به گزارش گردو دانلود، یک خلبان جت پک به آزمایش یک سیستم تسلیحاتی تعبیه شده روی شانه می پردازد که توسط شرکت گرویتی(Gravity) طراحی شده است.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، ریچارد براونینگ(Richard Browning) بنیان گذار شرکت گرویتی در یک ویدیو، آزمایش یک سیستم تسلیحاتی سرشانه ای برای جت پک را نشان داده است.
این ویدیو خلبانی را نشان داده است که احیانا خود براونینگ است و چند متر از زمین به هوا بلند می شود و چندین گلوله از یک مسلسل خودکار به داخل آب شلیک می کند، آن هم در صورتی که اسلحه، حرکات سر وی را با کمی تاخیر دنبال می کند.
شرکت گرویتی به دنبال کار با شرکای نظامی است. این شرکت در سال 2021 هم تصاویری از آزمایش های سوار شدن به کشتی با جت پک در ناو تفنگداران دریایی سلطنتی بریتانیا منتشر نمود که در آن یک خلبان با جت پک از یک قایق بادی بلند شد، سپس با سرعت قابل توجهی بر عرشه کشتی فرود آمد.
لباس های مخصوصی که انسان را در هوا معلق می کنند و به پرواز درمی آورند با نام جت پک(jetpack)، لباس جتی، تخته جتی و غیره ساخته می شوند و طیف جدیدی از وسایل پروازی هستند.
خیلی از افراد دوست دارند با آنها پرواز کنند، اما تعداد بسیار کمی پول کافی برای خرید یکی از آنها را دارند و البته بسیاری نمی توانند به این جت پک ها اعتماد کنند. از این رو آنها تاکنون کم و بیش در پروازهای نمایشی گیر کرده اند و احساس نمی شود که بتوانیم آنها را به زودی در خیابان و گوشه و کنار ببینیم.
اما پیشگامان این حوزه ساعتهای بی شماری را صرف توسعه و اصلاح جت پک ها کرده اند و بشدت مشتاق بازگشت سرمایه خود هستند. از طرفی سازمان ها و نیروهای نظامی در سراسر جهان بودجه های زیادی دارند و به دنبال طیف گسترده ای از توانایی های مأموریتی هستند که استفاده از فناوری های نوین آن را برای آنها امکان پذیر می کند.
حالا شرکت گرویتی قدم فراتر گذاشته و به منظور جلب نظر نهادهای نظامی، جت پک خود را به اسلحه مجهز کرده است.
از آنجاییکه جت پک برای پرواز همیشه به هر دو دست خلبان نیاز دارد، گرویتی مجبور شده است اسلحه را روی شانه تعبیه کند و برای نشانه گیری هم از سر خلبان استفاده نماید.
یک فعال در یوتیوب به نام جیمز بروتون در سال 2019 یک نمونه اولیه مبتکرانه برای چنین سیستمی ساخت و برجک نشانه گیری خود را برای یک اسلحه ساخت که می توانست موقعیت سر خلبان را از طریق یک واحد اندازه گیری اینرسی(IMU) ردیابی کند.
در نهایت، بروتون و تیم شرکت گرویتی به این نتیجه رسیدند که سیستم های خود را با هم ادغام کنند که به خلبان فرصت می دهد با سر خود نشانه گیری کند و سپس با فشردن ماشه با انگشت دست، اسلحه ها شلیک کنند.
براونینگ در آزمایش های اولیه از این سیستم چندان راضی به نظر نمی رسید، چون که اسلحه بزرگ و سنگین و غیر کاربردی بود. حالا این سیستم جدید بسیار فشرده تر و سبک تر به نظر می رسد.
این سیستم جدید بسیار با دقت و کاربردی طراحی شده است، اگرچه هنوز مشکلاتی وجود دارد. از ویدیو این گونه به نظر می رسد که خلبان در حال تلاش برای کنترل تمایل اسلحه به انحراف به سمت راست هنگام شلیک است. از این رو برای حل این مشکل به نظر به یک تفنگ دیگر نیاز است که به صورت همزمان روی شانه دیگر شلیک کند.
همینطور خلبان به مهارت فوق العاده ای نیاز دارد تا بتواند با دقت در موقعیت های متحرک نشانه گیری کند.
ضمن این که هنوز فکری برای تعویض خشاب اسلحه نشده است، اگرچه تصور این است که در نهایت این سیستم بگونه ای طراحی شود که تغذیه مداوم داشته باشد.
مشکل عملیاتی دیگر این سیستم، صدای دیوانه کننده آن است. از این رو هر دشمنی که در اطراف خلبان وجود داشته باشد، به آسانی می تواند وی را در هوا هدف قرار دهد که مخزن سوخت در پشت خلبان، آن را بسیار خطرناک می کند. شاید بتوان این مشکل را با پوشش زرهی حل کرد، اما در آن صورت خلبان سنگین تر می شود و کارایی سیستم کم می شود. با این حال، ما مشتاقانه منتظریم تا ببینیم این دستگاه دیوانه وار به کجا می رسد.


 


منبع:

1402/09/03
23:36:57
5.0 / 5
253
تگهای خبر: تكنولوژی , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱