با حضور معاون علمی رییس جمهور؛

افتتاح خانه خلاق برای عرضه خدمات به مددجویان کمیته امداد

افتتاح خانه خلاق برای عرضه خدمات به مددجویان کمیته امداد

به گزارش گردو دانلود، خانه خلاق و نوآوری رز سفید با محوریت ارتقای آموزشی مخاطبان نوجوان و جوان و عرضه خدمات به جامعه مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) افتتاح شد.به گزارش گردو دانلود به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، خانه خلاق و نوآوری رز سفید با حضور روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری، سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی و تعدادی از مجموعه های خلاق و نوآور فعال در حوزه آموزش، تربیت و یادگیری راه اندازی شد و به بهره برداری رسید.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری در مراسم افتتاح و بهره برداری این خانه خلاق و نوآوری اظهار داشت: به مدد و همت کمیته امداد حضرت امام (ره) این خانه خلاق و نوآوری افتتاح شده تا زمینه ساز عرضه خدمات نوآورانه در حوزه آموزش و تربیت باشد.
دهقانی بیان نمود: ۱۲ مجموعه خلاق و نوآور در این خانه خلاق و نوآوری مستقر هستند و زمینه برای استقرار دیگر واحدهای فناور هم فراهم گشته است.
رئیس بنیاد ملی نخبگان، ضمن اشاره به خدمات کارآمد و کیفی برای ارتقای سطح آموزش و تعمیق کیفیت آموزش اظهار داشت: کمیته امداد امام بعنوان یکی از نهادهای انقلابی و توانمندساز، در جهت ایجاد تحول و پیشرفت، خدماتی را به جامعه مخاطب خود عرضه می کند؛ ایجاد این خانه خلاق و نوآوری به پر شدن یکی از خلأهای جدی در حوزه خدمات اجتماعی به عموم جامعه و به صورت ویژه مددجویان عضو کمیته امداد امام خمینی(ره) کمک خواهد نمود.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری اظهار داشت: رشد عدالت آموزشی مبحث مهمی است که کمیته امداد امام خمینی(ره) می تواند به کمک راه کارهای فناورانه، نوآورانه و با هزینه بسیار اندک بخصوص به ساکنان مناطق محروم کمک نماید. تجربه نشان داده است فرزندان مستعد این سرزمین که از امکانات اولیه محروم بوده اند، در این فضاها رشد یافته و مورد حمایت قرار گرفته اند و رشد یافته اند، قدرشناس تر هستند، ماندگاری بالاتری در کژور دارند و خویش را بیشتر از دیگران موظف به خدمت رسانی می دانند.
دهقانی ضمن اشاره به لزوم استفاده از نوآوری ها و تکنولوژی های جدید بخصوص نوآوری های اجتماعی برای ارتقای سطح زندگی جامعه اظهار داشت: با عنایت به اینکه نیاز جامعه هرروز ارتقا پیدا می کند، پاسخ گفتن به نیازهای روز افزون متناسب با شرایط، سرمایه گذاری و جدیت بیش تری را طلب می کند؛ از همین رو، استفاده از روش های فناورانه نوآورانه در کنار روش های مرسوم، ضمن کاهش هزینه ها به چند برابر شدن توانمندی کمیته امداد در خدمت رسانی هرچه بهتر و بیش تر کمک می نماید.
وی اضافه کرد: صنایع خلاق، فناوری های دیجیتال و هوشمند، هوش مصنوعی، اطلاعات و ارتباطات از بسترهایی هستند که به یاری فعالان این عرصه می آیند و زمینه را برای ارتقای خدمت رسانی به جامعه هدف فراهم می کنند.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری، ضمن اشاره به محور فعالیت شرکت ها و واحدهای خلاق و نوآور مستقر در خانه خلاق و نوآوری رز سفید اظهار داشت: خوشبختانه شرکتهای خلاق و فناور مستقر در خانه خلاق و نوآوری رز سفید، خدمات سطح بالا و بسیار خوبی را برای آموزش دانش آموزان، توانمندسازی استعدادها، دانش آموزان کنکوری و سایر مخاژبان به عموم جامعه و خانواده های زیر پوشش کمیته امداد عرضه می دهند که می تواند زمینه ساز تحقق عدالت آموزشی باشد.
گفتنی است در ادامه این مراسم، واحدهای خلاق و نوآور مستفر در خانه خلاق و نوآوری رز سفید خدمات، توانمندی ها و دستاوردهایشان را به معاون علمی و رئیس کمیته امداد معرفی کردند و از ظرفیت هایشان گفتند. برنامه هوشمند شناسایی، رهگیری و کمک به جاماندگان از تحصیل و کمک به ارتقای تحصیلی فرزندان زیر پوشش کمیته امداد، ثبت سرمایه های معنوی سازمان ها و ارگان ها، عرضه آموزش های مهارت افزایی برای اشتغال مددجویان، طرح مشاوره و عرضه مسیر صحیح آموزش به دانش آموزان، دانش آموزان کنکوری، کلینیک زنجیره ای روانشناسی بخشی از واحدهای خلاق مستقر در این خانه خلاق و نوآوری بودند که دستاوردهایشان را معرفی کردند.

1402/08/17
08:09:08
5.0 / 5
290
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان گردو دانلود