با امضای توافقنامه با ۵ دانشگاه و یك پارك كلید خورد؛

حمایت ویژه معاونت علمی از مرجعیت علمی دانشگاه ها و پارک های برتر

حمایت ویژه معاونت علمی از مرجعیت علمی دانشگاه ها و پارک های برتر

به گزارش گردو دانلود، با امضای توافق نامه بین معاونت و پنج دانشگاه و یک پارک، معاونت علمی از توسعه اقتصاد دانش بنیان و مرجعیت علمی دانشگاه ها و پارک های برتر حمایت ویژه می کند.به گزارش گردو دانلود به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، در جهت پشتیبانی از دستیابی به مرجعیت علمی و فناورانه و توسعه اقتصاد دانش بنیان و در اجرای تدابیر مقام معظم رهبری و سیاست های دولت سیزدهم در خصوص گذار به اقتصاد دانش بنیان و پشتیبانی از رشد تولید دانش بنیان، توافق نامه هایی بین مرکز مدیریت طرح های کلان و پیشران معاونت علمی و دانشگاه های شهید بهشتی، علامه طباطبایی، شریف، علم و صنعت ایران و صنعتی اصفهان و پارک علم و فناوری شریف منعقد گردید.
میثم فرج اللهی، سرپرست مرکز مدیریت طرح های کلان و پیشران معاونت علمی در مورد این توافق نامه اظهار داشت: توافق نامه مذکور در جهت همکاری در پیشبرد برنامه های توسعه دانش بنیان در دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری و با هدف پشتیبانی از تحقق مرجعیت علمی و پژوهشی مساله محور، تحول آفرین منعقد شده است. در عین حال، انتشار دستاوردهای پژوهشی برتر دانشگاه ها در سطح بین المللی مورد حمایت قرار می گیرد. در این خصوص مقرر شد بنیاد ملی علم طرف قرار داد با دانشگاه ها شود و از مرجعیت علمی و مقالات پر استناد حمایت کند.
وی افزود: توسعه همکاریهای دانشگاه با بخش های اقتصادی و شرکتهای بزرگ با استفاده از ظرفیت اعتبار مالیاتی تحقق و توسعه و سرمایه گذاری، پشتیبانی از توانمند سازی تخصصی و اشتغال پذیری دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه و جذب آنان بعنوان هیات علمی و حتی دانشجوی پسا دکتری، پشتیبانی از بلوغ و توسعه زیر ساخت های فناوری و آزمایشگاهی در دانشگاه از دیگر اهداف این توفق نامه است.
فرج اللهی در مورد طرح های توسعه فناوری اساتید بیان نمود: اساتیدی که طرح توسعه و فناوری دارند در صورت تایید شورای پژوهشی دانشگاه می توانند تا سقف یک میلیارد تومان حمایت شوند و در صورت تجاری سازی محصول و ایجاد شرکت دانش بنیان نوپا، بخش قابل توجهی از این حمایت، بلا عوض خواهد شد. همینطور در قسمت تجاری سازی این توافق نامه گفته شده اساتیدی که محصول فناورانه ای را تولید کرده اند و قصد تجاری سازی آنرا دارند تا سقف ۲۰ میلیارد تومان وام تجاری سازی محصولات دریافت خواهد نمود.
وی مطرح کرد: در قسمت پشتیبانی از بلوغ و توسعه زیر ساخت های فناوری و آزمایشگاهی، حمایت های گفته شده شامل سخت افزاری (خرید دستگاه، پشتیبانی از توسعه پارک و...) و یا نرم افزاری (برگزاری دوره، رویداد، آموزشی و...) خواهد شد
سرپرست مرکز مدیریت طرح های کلان و پیشران با اشاره به اینکه این توافق نامه بین معاونت علمی و چهار دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی اصفهان و پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف منعقد شده است اعلام نمود: هماهنگی های لازم برای انعقاد توافق نامه مشابه با دانشگاه های صنعتی امیرکبیر و صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی هم صورت گرفته است. برنامه ما اینست که یک فضای رقابتی میان دانشگاه ها ایجاد نماییم تا مشخص شود که کدام یک از دانشگاه ها می توانند به نحو بهتری از این ظرفیت ها استفاده نمایند.


منبع:

1402/08/08
14:45:16
5.0 / 5
365
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان گردو دانلود