بازدید هیات اعزامی معاونت علمی از مرکز مطالعات پیشرفته هاوانا

بازدید هیات اعزامی معاونت علمی از مرکز مطالعات پیشرفته هاوانا

به گزارش گردو دانلود، تعدادی از هیأت اعزامی معاونت علمی از بخش نانوتکنولوژی مرکز مطالعات پیشرفته هاوانا بازدید و در مورد توسعه همکاری ها با طرف کوبایی بحث و تبادل نظر کردند.به گزارش گردو دانلود به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری؛ همزمان با سفر معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری و هیأت همراه به کوبا، تعدادی از اعضای هیأت از بخش نانوتکنولوژی مرکز مطالعات پیشرفته هاوانا بازدید و در مورد توسعه همکاری ها با طرف کوبایی بحث و تبادل نظر کردند.
در این مرکز که مسئولیت توسعه بین رشته ای فناوری نانو را با همکاری سایر مؤسسات پژوهشی کشور کوبا برعهده دارد، فعالیتهای آموزشی و تحقیقاتی با استفاده از دستگاههای مختلف ایرانی در جریان است.
محققان مرکز با قدردانی از کیفیت دستگاههای ایرانی همچون میکروسکوپ نیروی اتمی، عملکرد آنان را با نمونه های مشابه آمریکایی و اروپایی مشابه ارزیابی کردند.
توسعه همکاریهای علمی با حضور کشورهای ثالث، افزایش کاربرد محصولات آزمایشگاهی و تست آزمون ایرانی در کشور کوبا با اعزام تیم تخصصی به نمایشگاه ایران ساخت و توسعه همکاری شرکتهای دانش بنیان با مراکز فناوری در کشور کوبا بخشی از توافقات حاصل شده در این بازدید بود.

1402/06/26
15:00:52
5.0 / 5
372
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان گردو دانلود